Piłkarz Meczu przeciwko TSP (WYNIKI)

01.12.2020 (20:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/11/bielsko_5fc359b8a6eeb.jpg

fot.: tspodbeskidzie.pl / Jakub Ziemianin

W Bielsku-Białej doczekaliśmy się wyjazdowego zwycięstwa Śląska Wrocław, w którym swój ważny udział mieli Robert Pich i Marcel Zylla, czyli strzelcy bramek dla WKS-u. Którego piłkarza wyróżniliście w głosowaniu na Piłkarza Meczu? 

Trzecie miejsca zajął Lubambo Musonda, który przez nieobecność Israeula Puerto i Wojciecha Golli oraz w wyniku przesunięcia Piotra Celebana została ponownie cofnięty na prawą obronę. Zambijczyk pokazał, że jego wcześniejsze dobre mecze na skrzydle nie były przypadkowe.

Dwa kolejne miejsca przypadły strzelcom bramek. Na drugim stopniu podium uplasował się Pich, który zdobył w tym sezonie ekstraklasy już pięć goli. Tylko czterech ligowców częściej pokonywało bramkarzy rywali - Mikael Ishak (6), Flavio (7), Jesus Jimenez (8) i Tomas Pekhart (9).

Tak pisaliśmy o Słowaku w "Plusach i minusach" meczu z Podbeskidziem:

W drugim kolejnym meczu wyjazdowym Słowak wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie i powoli nawiązuje do formy, którą imponował po wiosennym wznowieniu rozgrywek. Jeszcze kilka tygodni temu skrzydłowy irytował brakiem efektywności i wydawał się poważnym kandydatem do utraty miejsca w wyjściowej jedenastce. Trener Lavicka obdarzył go jednak cierpliwością, a Pich w sobotę odwdzięczył się już piątym golem w sezonie z zimną krwią wykańczając akcję Erika Exposito. Słowak na stadionie beniaminka był autorem 4 z 6 strzałów Śląska, zanotował dobrą skuteczność dryblingów, kolejny raz był najgroźniejszym ogniwem ofensywy zespołu z Oporowskiej. Wrocławianie, chcąc myśleć o podobnej lokacie, jak w poprzednim sezonie, potrzebują efektywnego, ale przede wszystkim powtarzalnego w swoim dobrym graniu, Picha.

Najwięcej Waszych głosów zdobył jednak Zylla, który strzelił bramkę na 2:0, czym zapewnił Śląskowi upragnione trzy punkty. Niemiec pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając Mateusza Praszelika. Było to jego pierwsze trafienie w zielono-biało-czerwonych barwach, chociaż okazji do premierowego gola mu nie brakowało. Oby ta bramka dodała mu pewności siebie!

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko TSP:

  1. Marcel Zylla - 37%
  2. Robert Pich - 32%
  3. Lubambo Musonda - 14%
  4. Bartłomiej Pawłowski - 3%
  5. Matus Putnocky, Waldemar Sobota, Fabian Piasecki i Dino Stiglec - po 2% 

Wyniki poprzednich głosowań: 

ZOBACZ też: 2021? Tylko ze Śląskiem!