Piłkarz Meczu przeciwko Wiśle (WYNIKI)

02.09.2020 (19:57) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/9/radosc_5f4fe26f18d4d.PNG

fot.: Paweł Kot

Śląsk Wrocław w meczu 2. kolejki przeciwko Wiśle Kraków wygrał przy Reymonta aż 3:1 i jako jeden z trzech klubów ma na koncie komplet punktów. Który z piłkarzy WKS-u wyróżnił się najbardziej i został przez Was wybrany Piłkarzem Meczu? 

W Krakowie brylował przede wszystkim Robert Pich, który dwukrotnie wyprowadzał Śląsk na prowadzenie - to Słowak zdobył gole na 0:1 i 1:2. Mógł pokusić się o hat-tricka, ale oddał piłkę Waldemarowi Sobocie, który wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 1:3. Nic więc dziwnego, że to właśnie Pich zdobył najwięcej głosów - gratulujemy!

Tak pisaliśmy o Pichu w "Plusach i minusach" meczu:

Zdecydowanie najlepszy piłkarz sobotniego meczu, który miał udział przy każdej z trzech akcji bramkowych Śląska Wrocław. W pierwszej połowie pewnie wykorzystał rzut karny, w drugiej bardzo spokojnie minął bramkarza i posłał piłkę do siatki. Jedenastka zamieniona na bramkę przez Waldemara Sobotę również była sprawką Słowaka, gdy w niegroźnej sytuacji sprytnie dał się sfaulować Lukasowi Klemenzowi. Pich w sobotę jako jedyny piłkarz Śląska zdecydował się na dwie próby podań kluczowych, on był autorem 3 z 5 celnych strzałów, nie dziwi najwyższa drużynowa nota w raporcie InStat.

Drugie miejsce zajął pierwszy młodzieżowiec Śląska, którym jest aktualnie Mateusz Praszelik. Były gracz Legii Warszawa ma znakomity start sezonu, bo gdyby zaliczyć mu wywalczenie pierwszego w sobotnim spotkaniu rzutu karnego, na koncie miałby już cztery asysty. Jedną zaliczył w Pucharze Polski przeciwko ŁKS-owi, kolejną w finezyjny sposób (piętką) w starciu z Piastem Gliwice i dwie (licząc rzut karny) przeciwko Wiśle. Tę drugą ppopisał się zagrywając prostopadle do Picha.

Trzecie miejsce w naszym głosowaniu zajął Matus Putnocky, który co prawda dał się pokonać, ale po niefortunnym zagraniu Mariusza Pawelca. Słowak tradycyjnie był mocnym punktem zespołu.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Wiśle:

  • Robert Pich - 53%
  • Mateusz Praszelik - 23%
  • Matus Putnocky - 10%
  • Jakub Łabojko - 5%
  • Lubambo Musonda - 3%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Co słychać u zgód?