Piłkarze Śląska zakończyli urlopy

05.01.2021 (17:30) | Karol Bugajski

fot.: Marcin Polański

Runda wiosenna ekstraklasy coraz bliżej. Drużyna Vitezslava Lavicki we wtorek rozpoczęła przygotowania do drugiej części sezonu. 

W dobie pandemii, wspólne treningi po kilkunastu dniach przerwy muszą być poprzedzone testami na obecność koronawirusa. Badania były jedynym punktem pierwszego dnia po urlopach przy Oporowskiej – jeśli nie będzie żadnych covidovych niespodzianek, w kolejnych intensywność pracy będzie już tylko rosła.

Na jutro trener Vitezslav Lavicka zaplanował dla swoich piłkarzy treningi indywidualne, zaś w czwartek zespół ma spotkać się po raz pierwszy w 2021 roku i sprawdzić formę podczas testów wydolnościowych. Spędzane na własnych obiektach przy Oporowskiej pierwsze dni stycznia będą wstępem do zagranicznego zgrupowania, na które Śląsk planuje wyjechać za tydzień.

Od przyszłej środy bazą zielono-biało-czerwonych stanie się Antalya, a poza treningami, w Turcji czekać ich będą również trzy mecze sparingowe (ze Slovanem Bratysława, Olimpikiem Donieck i Crveną zvezdą). Powrót zawodników Śląska do Wrocławia spodziewany jest 25 stycznia, a dokładnie tydzień później drużyna Lavicki rozegra pierwszy tej wiosny mecz ligowy – rywalem w Mielcu będzie Stal.

ZOBACZ też: To koniec przygody Chorwata w Śląsku?