PNK: Śląsk zgarnia wyróżnienia

12.01.2021 (08:53) | Dominik Szpik
uploads/images/2020/7/kobiety-team_5f1aea2248719.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Kobieca sekcja Śląska Wrocław ma za sobą udany rok zakończony na 4. miejscu w ligowej tabeli z realną szansą na podium. Nie umknęło to uwadze kibicom, którzy postanowili w głosowaniu portalu Tylko Kobiecy Futbol wyróżnić nasze zawodniczki i trenera za rok 2020. 

Karolina Iwaśko odkryciem roku w Ekstralidze! 

Najlepsza strzelczyni drużyny, powracająca po poważnej kontuzji i wyrastająca na wiodącą postać drużyny zawodniczka WKS-u zdeklasowała rywalki, zdobywając 55% głosów. Druga w tym zestawieniu Alicja Piechocka z Medyka Konin zgarnęła zaledwie 15% głosów. Wybór oczywiście nie podlega żadnej dyskusji. Iwaśko wraca do ligi w wielkim stylu i Śląsk może mieć z niej wiele pociechy, jak tylko dopisze zdrowie. 

Joanna Wróblewska najlepszą zawodniczką w Ekstralidze! 

Mimo że zdobyła jedną bramkę mniej od Iwaśko, to jednak miała największy wpływ na swoją drużynę. Z Wróblewską na boisku gra Śląska wyglądała o wiele płynniej i składniej czego nie można powiedzieć o meczach bez jej udziału. Prawdziwy motor napędowy wrocławskiej ofensywy i zdecydowanie najlepsza zawodniczka na swojej pozycji w Ekstralidze. Dobra forma poskutkowała powołaniem do reprezentacji, w której Wróblewska wykorzystuje każdą okazję, aby zaistnieć. W głosowaniu do końca walczyła z inną rewelacją ligi Weroniką Zawistowską z drużyny Czarnych Sosnowiec. Ostatecznie różnicą stu głosów to Wróblewska zgarnęła tytuł. 

Piotr Jagieła trenerem roku w Ekstralidze! 

Tutaj ponownie jak w przypadku Wróblewskiej rywalizacja z Czarnymi Sosnowiec toczyła się do samego końca. Choć trenerowi Stemplowskiemu zasług dla swojej drużyny nie można odmówić, to jednak na wyróżnienie zasłużył trener Jagieła. Szkoleniowiec, który ze Śląskiem według niektórych osiąga wyniki nawet trochę ponad stan, lecz trzeba przyznać, że zebrał on we Wrocławiu grupę naprawdę utalentowanych zawodniczek. Stylem gry porwał niejednego wrocławianina i coraz więcej kibiców z uśmiechem spogląda na mecze sekcji kobiecej Śląska. Trener Jagieła stworzył drużynę zdolną do osiągania sukcesów i być może uda się go osiągnąć już w tym sezonie. 

 

Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!

ZOBACZ też: TRANSFERY: Śląsk znalazł stopera pod Jasną Górą?