Podsumowanie 25. kolejki ekstraklasy

19.04.2021 (08:31) | don

W ośmiu rozegranych w tej serii spotkaniach padło 19 bramek. Tylko Raków wygrał „na własnym terenie”. Połowa meczy zakończyła się remisami. Zapraszamy do podsumowania 25. kolejki ekstraklasy.

Na początek tej serii walczące o utrzymanie Podbeskidzie przegrało na własnym stadionie z Pogonią 0:2. Premierową bramkę w ekstraklasie zdobył w tym spotkaniu Kacper Kozłowski, a Portowcy odrobili kolejne dwa punkty do lidera z Warszawy. Wieczorem w Zabrzu Śląsk zremisował 1:1 z Górnikiem. Wrocławianie z sprawą Fabiana Piaseckiego doprowadzili do wyrównania.

Sobota rozpoczęła się od szalonego meczu Lechii z Piastem. Gliwiczanie do 86. minuty prowadzili 2:0. Trzy minuty wystarczyły Zwolińskiemu i Flavio Paixao doprowadzić do remisu. Już w doliczonym czasie gry goście mieli rzut karny, który zmarnował Tomasz Jodłowiec. Bohaterem gospodarzy został Kuciak, który obronił strzał byłego reprezentanta Polski. W Bełchatowie na ligowe boiska wrócił Maciej Skorża. Gorzki to był powrót. Raków pewnie wygrał 3:1 i umocnił się na najniższym stopniu podium. Kolejorz do sobotniego rywala traci już 13 punktów. Tym samym marzenia o miejscu na pudle musi odłożyć na kolejny sezon. Zdecydowanie bliżej pozycji medalowej jest Warta. Poznaniacy ograli w Krakowie Wisłę 1:0. Podopieczni Piotra Tworka wyprzedzili już w ligowej tabeli WKS.

Trzy niedzielne spotkania kończyły tą kolejkę. Tylko Zagłębie zakończyło mecz z kompletem punktów. W pokonanym polu zostawili zawodników z Mielca. Stal zamyka ligową tabele, a zawirowania na ławce trenerskiej na pewno nie pomogą temu zespołowi utrzymać się w elicie. Cztery bramki padły w Płocku, gdzie miejscowa Wisła zremisowała z Jagiellonią. Gospodarze w ostatnich 12 minutach odrobili stratę dwóch goli. Bramek zabrakło w Warszawie, gdzie doszło do pojedynku Legii z Cracovią. Legia na pięć kolejek przed końcem sezonu ma sześć oczek przewagi nad wiceliderem ze Szczecina. Przewaga Pasów nad czerwoną latarnią to tylko cztery punkty.