Poświąteczne testy w Śląsku – znamy wyniki

06.01.2021 (12:50) | Karol Bugajski

fot.: Paweł Kot

Pierwsze w nowym roku treningi grupowe poprzedzone zostały testami na obecność koronawirusa. W środowe południe rezultaty wczorajszych badań dotarły do klubu. 

Powodów do niepokoju nie ma. Jak poinformował rzecznik Śląska Tomasz Szozda, wyniki wszystkich wtorkowych testów dały wyniki negatywne, co oznacza, że nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia wspólnej pracy. Na dziś piłkarze zielono-biało-czerwonych zaplanowane mają treningi indywidualne, zaś jutro spotkają się po raz pierwszy w 2021 roku i będą sprawdzać swoją poświąteczną formę podczas testów wydolnościowych.

O tym, jak ważne jest przetestowanie piłkarzy i członków sztabu przed rozpoczęciem treningów grupowych, przekonują przykłady Lechii Gdańsk oraz Legii Warszawa z ostatnich godzin. Dzięki dochowaniu procedur w obu klubach udało się wyłapać pojedyncze przypadki koronawirusa przed pierwszym tej wiosny spotkaniem na treningu, a zespołom nie groziła kwarantanna.

Przed Śląskiem kilka dni przygotowań na własnych obiektach. 13 stycznia wrocławianie wyjadą do tureckiej Antalyi, a w trakcie zgrupowania rozegrają mecze towarzyskie ze Slovanem Bratysława, Olimpikiem Donieck i Crveną zvezdą. Zespół Lavicki wróci do kraju dokładnie tydzień przed pierwszym meczem ligowym w tym roku, a ekstraklasową rywalizację rozpocznie od potyczki ze Stalą w Mielcu.

ZOBACZ też: Najważniejsze momenty charytatywnego live