Powołanie dla Gretarssona

17.09.2022 (20:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/7/gretarsson_62e2e68523814.jpg

fot.: Rafał Sawicki

To będzie pracowita przerwa na kadrę dla Daniela Gretarssona. Obrońca Śląska Wrocław kolejny raz został powołany do reprezentacji Islandii. 

Powołanie dla Gretarssona nie stanowi zaskoczenia, bo podobna informacja wpływała na Oporowską również przy okazji wcześniejszych tegorocznych okienek reprezentacyjnych. Pozyskany zimą Islandczyk jest pewnym punktem kadry Islandii – w marcu wystąpił w dwóch meczach towarzyskich (między innymi w przegranym 0:5 przeciwko Hiszpanii), a w czerwcu wybiegł na murawę w trzech spotkaniach Ligi Narodów. Pod koniec września Gretarsson będzie miał okazję najpierw do rywalizacji towarzyskiej, a później o kolejne punkty na zakończenie grupowej rywalizacji LN. Reprezentacja Islandii w czwartek 22 września w Austrii rozegra towarzyski mecz z Wenezuelą, a pięć dni później pojedzie do Tirany na spotkanie z Albanią.

Po trzech występach kadra Gretarssona zajmuje drugie miejsce w trzyzespołowej grupie, w której jest jeszcze Izrael (Rosja została wykluczona po inwazji na Ukrainę). Trener Śląska Wrocław Ivan Djurdjević nie ukrywa, że liczy na powrót Islandczyka w pełni sił, bo ten niedawno musiał pauzować z powodu urazu. Po kończącym sierpień spotkaniu z Rakowem (1:4), Gretarsson pojawił się dopiero dwa tygodnie później w doliczonym czasie meczu z Lechią (2:1), a w piątek w Gliwicach (1:1) rozegrał pełne 90 minut na środku obrony u boku Diogo Verdaski. Na wcześniejszym etapie sezonu rolę partnera Islandczyka w defensywnej układance wrocławian pełnił, wyeliminowany właśnie przez kontuzję, Konrad Poprawa.

ZOBACZ też: Nahuel: Nie widzieliście jeszcze mojej najlepszej wersji