Powstaje Centrum Kibica Śląska. Kiedy otwarcie?

07.01.2024 (19:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2024/1/412052917_1062611744892005_2387226989234335373_n_65995d6015b66.jpg

fot.: Dominik Poprawski

Przy ulicy Piłsudskiego 44 powstaje nowe Centrum Kibica Śląska Wrocław. Prace przebiegają sprawnie. Kiedy można się spodziewać otwarcia? 

Na ten moment we Wrocławiu znajdują się dwa fanshopy WKS-u. Są one zlokalizowanie na terenie Tarczyński Areny oraz przy stadionie na Oporowskiej. Nie są to jednak duże sklepy, tylko kameralne miejsca, które pomieszczą maksymalnie kilkanaście osób. Lokal przy ul. Piłsudskiego ma się różnić wielkością, wystrojem i przede wszystkim - będzie to coś więcej niż fanshop.

fanshop przy Tarczyński Arenie

Przy ulicy Piłsudskiego 44, w miejscu dawnych sklepów odzieżowego i oświetleniowego, powstaje Centrum Kibica Śląska Wrocław. Będzie ono pełniło nie tylko funkcję fanshopu, ale także miejsca niejednego eventu poświęconego wrocławskiemu klubowi. Kiedy nastąpi otwarcie? Konkretna data nie jest jeszcze znana. Prezes WKS-u Patryk Załęczny napisał na platformie X, że klub niebawem przedstawi szczegóły, a nam udzielił następującego komentarza:

- Pracujemy nad nową, wyjątkową przestrzenią dla kibiców Śląska Wrocław, która powstaje właśnie w centrum miasta. Będzie to miejsce spotkań, ale i przestrzeń, w której będzie można nabyć śląskowe gadżety. Prace remontowe już się rozpoczęły, przygotowujemy przestrzeń, malujemy ściany. Trwają prace organizacyjne. O szczegółach i terminach otwarcia lokalu będziemy informować nieco później. Chcemy, by kibice nie musieli długo czekać, ale jednocześnie by to miejsce było dla nich jak najlepiej przygotowane i jak najbardziej atrakcyjne.

Prace trwają i widać ich progres. Środek centrum jest już niemal gotowy. Przez okno można dostrzec trzy ściany: zieloną, białą i czerwoną, co z pewnością nada temu miejscu klimat. Sporo uwagi wymaga elewacja. Zostało już postawione rusztowanie, by ją przerobić na potrzeby centrum.

Lokal przy ul. Piłsudskiego 44 zapowiada się na wyjątkowe miejsce, które będzie zrzeszało sympatyków Śląska, dając przy tym możliwość zaopatrzenia się w klubowe gadżety. 

Jak Wam się podoba ta inicjatywa klubu? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzach.

ZOBACZ też: Nowe wartości rynkowe piłkarzy Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.