Praszelik: To jest ważny moment dla nas

06.04.2021 (09:06) | Kacper Rudzik
uploads/images/2020/8/praszelik2_5f417caec622d.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Mateusz Praszelik pojawił się w wyjściowym składzie po trzech spotkaniach spędzonych na ławce rezerwowych. Młodzieżowiec Śląska Wrocław zagrał też na innej pozycji - bliżej napastnika, a nie obrońców, do czego zmuszał do trener Vitezslav Lavicka. Efekt? Asysta i bardzo dobre statystyki. Co pomocnik miał do powiedzenia po zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok? 

Mateusz Praszelik: To jest dla nas bardzo ważny moment, że przełamaliśmy się, też wiadomo, jak wyglądały mecze na wyjeździe. Dzisiaj było lepiej, wygraliśmy ten mecz i to jest dla nas najważniejsze. Piłka się zmienia, trzeba być gotowym na każde rozwiązanie w trakcie meczu, my też próbowaliśmy czegoś nowego.

Dzisiaj zdało to egzamin, mamy nadzieję, że w następnych meczach też tak będzie. Michał Szromnik też nam pomógł w bramce, my też musieliśmy wybiegać ten mecz, wygraliśmy. To najważniejsze, teraz podróż do Wrocławia będzie miła i przyjemna.

Jagiellonia też stworzyła sobie bardzo dobre okazje w końcówce, gdzie fenomenalnie Michał obronił sytuacje. Ale my przechyliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść i to jest najważniejsze.

ZOBACZ też: Raporty statystyczne po wygranej w Białymstoku