PRO Liga: Kolejka chętnych w 2. Lidze!

23.05.2023 (08:51) | Oskar Skiba / PRO Liga Wrocław
uploads/images/2023/5/343505418_564689332486416_5055521130499530589_n_646c63f2b8816.jpg

fot.: PRO Liga Wrocław

Po siedmiu seriach gier w trzeciej klasie rozgrywkowej sytuacja wciąż jest niezwykle otwarta. Wszystkie zespoły między trzecim a dziewiątym miejscem mają po cztery wygrane na koncie - różnica punktowa to zaledwie dwa oczka. Jesteśmy na półmetku rozgrywek, a druga połowa sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco! 

Żadna liga w PRO nie jest od początku sezonu tak wyrównana jak właśnie trzeci poziom rozgrywkowy. W 2. Lidze wciąż jest mnóstwo kandydatów do medali, a z peletonu wyrwały się jedynie dwie (jeszcze niepokonane) ekipy.

Garage-BY i Feniks debiutują w PRO przy ul. Lotniczej i już teraz mogą zaliczyć swój pierwszy sezon do udanych. Pierwsi z nich oczywiście już zaprezentowali się nam przy okazji zimowych rozgrywek futsalowych i śmiało mogliśmy spodziewać się dobrych występu z ich strony. Z kolei Feniks jeszcze w PRO nie oglądaliśmy, ale ich barwy reprezentuje parę znajomych twarzy.

Oba zespoły rozpoczęły sezon wyśmienicie - po siedmiu kolejkach jeszcze nie ulegli żadnym ze swoich przeciwników, choć przytrafiały się im remisy. Szczególnie imponuje forma Garage-BY, którzy są liderem stawki oraz drugim najlepszym atakiem w lidze (51 bramek). Ich główny rywal aż tylu goli nie strzela, ale za to znakomicie broni dostępu do własnej bramki (14 bramek straconych). Ich bezpośrednie spotkanie odbędzie się w dziewiątej kolejce, 31 maja. Być może rozstrzygnie ono o mistrzostwie 2. Ligi!

Dwie pierwsze drużyny muszą jednak nieprzerwanie spoglądać się za siebie. Od trzeciego do dziewiątego miejsca ustawił się bowiem ogromna kolejka zespołów, które tylko czekają na potknięcia przodujących ekip.

Aż siedem ekip wygrało po cztery mecze w 2. Lidze – PzB Twardogóra oraz Pahonia dołożyły do nich po dwa remisy, FC Lider jeden podział punktów. Pozostałych dzieli jedynie bilans bramkowy, który z tygodnia na tydzień zmienia się diametralnie. Mamy nadzieję, że sytuacja pozostanie tak wyrównana aż do końca rozgrywek!

W 2. Lidze gra się jeszcze o wszystko! Lista drużyn, która wciąż myśli o najwyższych celach jest tak długa, że wielokrotnie będą one spotykały się w bezpośrednich starciach! Najbliższe już w ósmej kolejce! Pahonia podejmie Niedzielnych Kopaczy, Feniks zagra z LKSem Dobrymi Chłopakami, a Garage-BY zmierzy się z Liderem FC. Już nie możemy się doczekać!

2. Liga PRO:

ZOBACZ też: Frekwencja na Śląsku. Koniec z przytupem