Przy Stadionie Wrocław powstaną trzy boiska

17.02.2021 (14:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/6/stadionnews1_5eea64a6b81ac.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Betonowa pustynia w okolicach maślickiej areny nabierze bardziej przyjaznych kształtów. Już za kilka tygodni każdy będzie mógł pograć w piłkę w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Śląska. 

O planowanych zmianach w okolicach Stadionu Wrocław w wystąpieniu na Facebooku poinformował prezydent miasta Jacek Sutryk. Jak zapowiedział, budowa trzech boisk ze sztuczną nawierzchnią ma się rozpocząć w najbliższym czasie, a otwarcie wstępnie zaplanowano już na przyszły miesiąc. Niemałe emocje wśród wrocławian wzbudziła lokalizacja inwestycji, która ma powstać na terenie… aktualnego parkingu od strony Alei Śląskiej.

"Każde z nowych boisk ma mieć wymiary 24x45 metrów. Zostaną one wybudowane w taki sposób, że będzie istniała możliwość połączenia trzech w jedno o wymiarze 70x45 metrów, a poza tym powstanie również sześć szatni. Obiekt będzie dostosowany do światowych standardów" -

- powiedział w swoim oświadczeniu prezydent Wrocławia.

Jacek Sutryk zwrócił również uwagę, że zastosowana technologia ma zmniejszyć ryzyko kontuzji wynikających z treningów na sztucznej nawierzchni, a dodatkową atrakcyjność stanowić ma oświetlenie o mocy 400lx, które pozwoli na komfortowe granie także po zmroku. Korzystanie z boisk ma być odpłatne, a rezerwacji na miejscu, telefonicznie lub przez Internet będzie można dokonywać za pośrednictwem firmy Factory Sport Center, która została również sponsorem tytularnym nowej inwestycji.

To nie pierwsza atrakcja, która powstaje na esplanadzie Stadionu Wrocław. W przeszłości udostępniano już tam między innymi lodowisko, boisko do koszykówki, a przed świętami można było zaopatrzyć się w choinki. W dobie pandemii uruchomiono również mobilny punkt pobierania próbek do testów na obecność koronawirusa.

ZOBACZ też: Prezes Śląska: Sprawdzamy statusy różnych trenerów