Puerto: Daliśmy się zepchnąć

22.01.2021 (18:53) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/12/KoPa_ZagleLub_SlaskWroc_11122020_-2_5fd47d4c7abec_5fee376832278.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk Wrocław dał radę przeciwstawić się Crvenie zveździe tylko 30 minut. Po tym czasie ekipa słynnego Dejana Stankovicia pokazała poziome, który obecnie jest zdecydowanie poza zasięgiem WKS-u. Co po porażce 0:4 (0:2) z liderem ligi serbskiej miał do powiedzenia Israel Puerto? 

Israel Puerto: Już przed meczem wiedzieliśmy, że gramy dziś z silnym zespołem, który na wiosnę będzie występował w Lidze Europy. Myślę, że przez pierwsze 20-25 minut prezentowaliśmy się solidnie. Byliśmy dobrze zorganizowani taktycznie, ale po pierwszej bramce straciliśmy kontrolę nad meczem i daliśmy się zepchnąć do defensywy. Rywal prezentował się od nas lepiej. Z każdą minutą pojawiało się też coraz większe zmęczenie i ostatecznie przegraliśmy 0:4. Myślę jednak, że czas, jaki spędziliśmy w Turcji dał nam wiele. Mogliśmy się przygotować do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy i uważam, że będziemy gotowi na rozgrywki ligowe. 

Czuliśmy się dobrze fizycznie, ale przeciwnik po prostu był od nas lepszy. Nie wydaje mi się, że mogliśmy dzisiaj zrobić wiele więcej. Wciąż możemy poprawić rzeczy takie jak pressing i organizacja, ale dzisiejszy mecz trzeba już zostawić za sobą. Czekają nas jeszcze dwa dni w Turcji, po czym wracamy do Wrocławia i skupiamy się na lidze.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Przykra weryfikacja w ostatnim sparingu (RELACJA)