Raport kartkowy przed Górnikiem Zabrze

02.12.2021 (20:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2021/8/obraz_2021-08-08_101821_610f93512f90b.png

fot.: Paweł Kot

Po przymusowej absencji w meczu ze Stalą (2:1), do Zabrza pojedzie z drużyną Erik Exposito. W spotkaniu z Górnikiem szczególnie uważać musi dwóch zawodników. Jak prezentuje się sytuacja kartkowa w obozie wrocławian? 

Do kadry wrocławian powróci w piątek Erik Exposito, który nie jest już samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Dogonili go bowiem Mikael Ishak, który zdobył bramkę w meczu z Wartą (2:0) oraz Ivi Lopez. Hiszpan w starciu z Zagłębiem (2:0) popisał się dubletem. 

Niestety, w poprzednim meczu po raz drugi w tym sezonie zawodnik Śląska został odesłany z murawy przed czasem. Mowa o Konradzie Poprawie, który w poprzedniej kolejce czekał cierpliwie na werdykt systemu VAR, a ten oświadczył mu, że nieprzepisowo zatrzymał ręką kontrę Stali. Środkowy obrońca powracający w tamtym spotkaniu do składu już po raz drugi za kadencji Jacka Magiery obejrzał czerwony kartonik. Za pierwszym razem przydarzyło mu się to w kwietniu, kiedy Raków wygrał ze Śląskiem 2:0.

W piątkowym pojedynku z Górnikiem hamować swoje zapędy muszą Petr Schwarz i Diogo Verdasca, dla których każde kolejne indywidualne upomnienie będzie skutkowało pauzą w meczu z Wartą w Grodzisku Wielkopolskim (13 grudnia).  

Pełny bilans żółtych i czerwonych kartek dla graczy Śląska w sezonie 2021/22: 

Żółte kartki: 

4 – Szymon Lewkot, Erik Exposito

3 – Petr Schwarz, Diogo Verdasca 

2 – Krzysztof Mączyński, Dino Stiglec, Rafał Makowski

1 - Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Bejger, Konrad Poprawa, Waldemar Sobota, Michał Szromnik, Caye Quintana, Wojciech Golla 

Czerwone kartki: 

1 – Mark Tamas, Konrad Poprawa

 

ZOBACZ też: Niespodziewana rotacja na linii (FELIETON)