Raport kartkowy przed Miedzią

03.11.2022 (17:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/5/kartka_62824670c742d.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk Wrocław jedzie do Legnicy, by zanotować drugie z rzędu ligowe zwycięstwo. W obu drużynach z powodu zawieszeń kartkowych nie mogą wystąpić podstawowi stoperzy. Kto pauzuje, a kto jest zagrożony? 

Wrocławianie zdobycie płockiej twierdzy tydzień temu (2:1 z Wisłą) okupili czwartą żółtą kartką dla Diogo Verdaski, który starcie z Miedzią obejrzy z trybun. Warto przypomnieć, że Portugalczyk dwa napomnienia zdobył w spotkaniu z Radomiakiem (0:2), kiedy to w samej końcówce meczu został przez sędziego Łukasza Kuźmę odesłany do szatni. Na Mazowszu swoją drugą żółtą kartkę w sezonie zobaczył także Victor Garcia. Obecnie najwięcej „żółtek” w drużynie Śląska ma Patrick Olsen, który został ukarany pięciokrotnie.

Szalony mecz Miedzi z Pogonią (2:4) opuścił z powodu kartek Olaf Kobacki, który w niedzielę będzie już do dyspozycji trenera. Grzegorz Mokry nie skorzysta jednak z usług podstawowego środkowego obrońcy, czyli Leventa Gulena. W zespole Miedzianki najwięcej napomnień uzbierał jak dotąd Carlos Julio Martinez (6 ŻK). Zagrożeni pauzą w meczu z Górnikiem w Zabrzu są Maxime Dominguez, Nemanja Mijusković i Santiago Naveda. Warto przypomnieć, że legnicka drużyna jest jedną z najbrutalniej grających w całej lidze. Do tej pory uzbierała już pięć czerwonych kartek.

Jedno napomnienie ma na swoim koncie Ivan Djurdjević (0:0 z Widzewem). Grzegorz Mokry jak dotąd nie został ukarany ani razu.

Średnia żółtych kartek na mecz:

Miedź: 2.9

Śląsk: 1.9

Pełny bilans żółtych i czerwonych kartek dla graczy Śląska w sezonie 2022/23:      

Żółte kartki:

5 – Patrick Olsen

4 - Diogo Verdasca

2 - Dennis Jastrzembski, Patryk Janasik, John Yeboah, Konrad Poprawa, Petr Schwarz, Victor Garcia

1 – Erik Exposito, Piotr Samiec-Talar, Daniel Gretarsson, Martin Konczkowski, Caye Quintana, Michał Szromnik, Javier Hyjek

Czerwone kartki:

1 - Łukasz Bejger (bezpośrednia), Konrad Poprawa (dwie żółte), Diogo Verdasca (dwie żółte)

ZOBACZ też: Dopaść wyjazdowego Graala

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.