Reprezentacja Polski znowu we Wrocławiu

19.01.2022 (18:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2019/11/polska1a_5dc17676da670.jpg

fot.: Klaudia Ogrodnik

W oczekiwaniu na nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski, PZPN ogłosił lokalizacje najbliższych meczów biało-czerwonych. Kadra pod wodzą następcy Paulo Sousy po rocznej przerwie wróci do Wrocławia. 

3 czerwca reprezentacja Polski rozegra we Wrocławiu mecz Ligi Narodów z Walią – oficjalnie poinformował PZPN. Dla biało-czerwonych będzie to pierwszy występ w nowej edycji turnieju, w którym po raz kolejny zostali ulokowani w najwyższej dywizji A. Trzy dni później rywalem Polaków w Brukseli będzie Belgia, a na 10 czerwca w Rotterdamie zaplanowano ich mecz z Holandią. Trzy dni po podróży do reprezentacji Oranje kadra prowadzona przez nowego selekcjonera zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie rewanż z Belgią, a dokończenie rywalizacji pod koniec września.

PZPN w środę poinformował również, gdzie zostanie zorganizowany drugi marcowy mecz z udziałem reprezentacji Polski. Ten pierwszy to półfinał baraży o awans na mistrzostwa świata zaplanowany na 24 marca z Rosją w Moskwie. Biało-czerwoni pięć dni później wystąpią na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a kwestią otwartą pozostają nazwa rywala oraz stawka spotkania. W razie wyeliminowania wschodniego sąsiada, Polska w decydującym meczu o mundial zmierzy się ze zwycięzcą starcia Szwecja – Czechy, a w razie porażki z Rosjanami, zagra sparing z przegranym wyżej wymienionej pary. W kontekście marcowego terminu również spekulowano o Wrocławiu, ale kibice w naszym mieście na kolejny mecz z udziałem narodowej kadry będą musieli jednak poczekać dłużej.

Reprezentacja Polski wróci do stolicy Dolnego Śląska po niemal dokładnie rocznej przerwie – 1 czerwca 2021, jeszcze pod wodzą Paulo Sousy, zremisowała na Pilczycach 1:1 właśnie z Rosją w sparingu przed mistrzostwami Europy. O stawkę we Wrocławiu po raz ostatni zagraliśmy jesienią 2020 z Bośnią i Hercegowiną (3:0).

WIOSENNE PLANY REPREZENTACJI POLSKI:

24 marca, Moskwa Rosja - Polska półfinał baraży o MŚ

29 marca, Chorzów Polska - Szwecja/Czechy półfinał baraży o MŚ lub mecz towarzyski

3 czerwca, Wrocław Polska - Walia Liga Narodów

6 czerwca, Bruksela Belgia - Polska Liga Narodów

10 czerwca, Rotterdam Holandia - Polska Liga Narodów

13 czerwca, Warszawa Polska - Belgia Liga Narodów

ZOBACZ też: Śląsk Wrocław - TSV Hartberg. Zwycięstwo kontrolowane (RELACJA)