REZERWY: Czy druga drużyna może awansować?

27.02.2021 (14:40) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/11/jawny_5fb5639339766.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

Drugoligowe rezerwy Śląska Wrocław jutro wracają do rywalizacji po zimowej przerwie. Lokata, na której zespół Piotra Jawnego spędził ostatnie tygodnie, rozbudza wyobraźnię. 

Efektowna seria czterech zwycięstw na koniec ligowego grania w 2020 roku pozwoliła Śląskowi II zdecydowanie poprawić sytuację w tabeli II ligi. Drugi zespół zielono-biało-czerwonych wspiął się na zaskakująco wysokie 7. miejsce i choć bezpośredni awans dadzą jedyne dwie pierwsze lokaty, już oczko wyżej od aktualnej pozycji wrocławian kończy się strefa barażowa. Gdyby udało się powalczyć o coś więcej, na drodze drużyny Piotra Jawnego nie staną przepisy.

- W czerwcu ubiegłego roku dokonaliśmy zmiany, która pozwala zespołom rezerw na występy o jedną klasę rozgrywkową niżej od pierwszej drużyny. Jasne, że w tej samej lidze grać nie mogą, natomiast od sezonu 2020/2021 to już nie muszą być dwie klasy różnicy –

- mówi nam dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski.

Taka decyzja w II lidze poza kibicami Śląska ucieszyła również sympatyków Lecha. Aktualną sytuację wrocławian i poznaniaków różni jednak fakt, że rezerwy Kolejorza wiosną będą broniły się przed spadkiem.

Przy Oporowskiej nikt nie buja w obłokach mając świadomość, że priorytetem zespołu pozostaje spokojne utrzymanie w II lidze. Ewentualna szansa na niespodziewany sukces może stanowić jednak dodatkową motywację dla piłkarzy Piotra Jawnego, którzy w kolejkach wieńczących pierwszą część sezonu punktowali najlepiej w całej stawce. Śląsk II jesienią po początkowych kłopotach szybko nadrobił straty do czołówki, a zajmujący ostatnią barażową lokatę KKS Kalisz wyprzedza go już tylko dzięki lepszej różnicy bramek.

Drugoligowe rezerwy Śląska dwa pierwsze mecze o punkty po zimowej przerwie rozegrają na wyjeździe. W niedzielę o 13:00 ich rywalem w Stargardzie będą Błękitni, zaś tydzień później o tej samej porze w Częstochowie zmierzą się ze Skrą. Relację tekstową na żywo z jutrzejszego spotkania znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ też: Statystyki nie kłamią: Pogoń Szczecin

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.