REZERWY: Porażka z czeskim rywalem (RELACJA)

21.01.2024 (08:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/1/rezerw_65ac441e4c1c3.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W drugim sparingu w okresie przygotowawczym rezerwy Śląska przegrały z Banikiem B Ostrawa 1:2 (1:1). Wrocławianie zagrali przeciętne spotkanie i zasłużenie przegrali z dobrze dysponowanym rywalem. 

Wrocławianie fatalnie weszli w mecz. Już po niespełna 30 sekundach po błyskawicznej akcji gości padła pierwsza  bramka dla Banika. W 15. minucie nieźle grający testowany zawodnik uderzył z ostrego kąta, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Tuż po przerwie  piłkarze Śląska znów zaspali i w 47. minucie Banik ponownie wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie Czesi górowali nad Śląskiem i tylko dzięki dobrze grającej obronie na czele z niezawodnym Muszyńskim, nie padły kolejne bramki.

Był to początek pojedynków z drugimi zespołami ekstraklasowych zespołów. Po meczu z rezerwami Banika, w środę Woskowi zmierzą się  w Lubinie z Zagłębiem II a w przyszły weekend przeciwnikiem będą rezerwy ŁKS-u. 

Śląsk II Wrocław (pierwsza połowa): Śliczniak - Lizakowski, Stawny, Pawelec, Maruszak -  Michalski, Jezierski, Wołczek, - Testowany, Zaborski,  Sharabura,.

Śląsk II Wrocław (druga połowa): Śliczniak - Lizakowski (67' Maruszak), Muszyński, Szczyrek, M.Kurowski -  Wojtczak, Jezierski (67' Wołczek), Maścianica, - Lisowski, Bednarczyk, Matuszewski.

 

ZOBACZ też: FOTO: Śląsk II Wrocław 1:2 Banik B Ostrava

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.