REZERWY: Remis z Gwarkiem nie odebrał lidera (RELACJA)
27.04.2024 (21:53) | Dominik Mazur
fot.: Dawid Kokolski
Śląsk II Wrocław tylko zremisował 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, choć Jehor Szarabura miał na nodze piłkę meczową na wagę trzech punktów. Remis nie sprawił jednak, że wrocławianie pożegnali się z fotelem lidera.
Wynik meczu otworzył Jakub Lutostański w 33. minucie. Po błędzie obrońcy Gwarka Jakuba Załuckiego stanął oko w oko z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. Defensor gospodarzy odkupił swoje winy w 53. minucie, gdy strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doprowadził do wyrównania. WKS mógł wygrać to spotkanie rzutem na taśmę, bo w 93. minucie do rzutu karnego podszedł wprowadzony w przerwie Jehor Szarabura, jednak stojący między słupkami Gwarka Jakub Kukulski wybronił uderzenie.
To nie był dobry dzień dla rywali rezerw Śląska w walce o awans, dzięki czemu WKS z przewagą jednego oczka nad wiceliderem z Bielska-Białej wciąż znajduje się na czele tabeli 3. grupy III ligi. Rekord, podobnie jak wrocławianie, prowadził do przerwy z Unią Turza Śląska, ale rywale strzelili dwa gole w drugiej połowie. Z kolei trzeci w tabeli MKS Kluczbork został pokonany aż 4:0 przez sąsiadującego z nim Górnika Polkowice i kończył mecz w osłabieniu. Polkowiczanie będą kolejnym rywalem Śląska II w walce o awans. Początek meczu przy Oporowskiej 5 maja o godzinie 12:00.
Gwarek Tarnowskie Góry - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:1)
Załucki 57' - Lutostański 33'
Śląsk II (wyjściowy skład): Górski - Guercio, Muszyński, Stawny, Tudruj, Wołczek, Michalski, Mustafić, M.Kurowski, Matuszewski, Lutostański
Gwarek: Kukulski - Bedzieszak (80' Joachim), Letkiewicz, Załucki, Bąk, Michał Flak, Borycka, Lazar (62' Rakowiecki), Rogala (62' Piontek), Wróblewski, Lubaski (74' Kaczmarek)
Żółte kartki: Lubaski, Wróblewski.