Rezerwy rozgromione w Chorzowie

23.01.2021 (19:05) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2020/11/lawka_5fb563931c6f7.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

W swoim drugim sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej w drugiej lidze, rezerwy Śląska Wrocław przegrały z Ruchem Chorzów 0:5. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chorzowie. Dwie bramki dla Ruchu zdobył wychowanek Śląska - Mariusz Idzik. Trener Jawny miał do dyspozycji zawodników, którzy nie załapali się do kadry na obóz z pierwszą drużyną. Tym bardziej dziwi aż tak wysoka porażka z trzecioligowcem z Chorzowa. 

Przypomnijmy, że obie te drużyny w zeszłym sezonie zaciekle walczyły o awans w trzeciej lidze. Ostatecznie w momencie przedwczesnego zakończenia rozgrywek to Śląsk II Wrocław był liderem i on udał się ligę wyżej. Ruch pozostał w lidze trzeciej, ale aktualnie po 18-stu spotkaniach jest tam liderem. 

Już w pierwszej połowie dwukrotnie przypomniał o sobie 23-letni wychowanek WKS-u - Mariusz Idzik. Najpierw w 17 minucie dość łatwo wymanewrował w polu karnym Kucharczyka i strzałem po długim rogu otworzył wynik spotkania. W 24 minucie ten sam zawodnik popisał się dobrym uderzeniem z rzutu wolnego i Miłosz Tysiak znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Warto wspomnieć, że wrocławianin już drugi sezon z rzędu w barwach "Niebieskich" prezentuje wyborną formę strzelecką. W zeszłym sezonie był królem strzelców trzeciej ligi i w obecnych rozgrywkach jest na dobrej drodze, by ten wyczyn powtórzyć - na razie zdobył 18 bramek w 18-stu meczach.

Zawodnicy z Chorzowa mieli tego dnia dobrze wyregulowane celowniki przy stałych fragmentach. W 30 minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego z około 35-ciu metrów bramkę na 3:0 dla Ruchu zdobył Mokrzycki. W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie wygrali z wyżej notowanym rywalem aż 5:0.

Skład Śląska II Wrocław: Tysiak - Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Maćkowiak - Łyszczarz, Boruń, Bukowski, Bargiel, Fediuk - Bergier.

W II połowie grali także: zawodnik testowany, Michalski, Trepczyński, Maruszak, Szymański, Jarzębowski, Kotowicz, Młynarczyk, Czapliński.

źródło: www.90minut.pl

ZOBACZ też: #SektorŚląska: Co może dać nam Wilusz? (PODCAST)