REZERWY: Strata punktów w Gorzowie. Czerwień Buraka Ince (RELACJA)

13.04.2024 (17:10) | Marcin Sapuń

Rezerwy Śląska Wrocław tylko zremisowały w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą 0:0. Wojskowi utrzymują fotel lidera, ale ich przewaga nad kolejnymi dwoma rywalami może zmaleć do zera. Spotkania nie dokończył Burak Ince, który wyleciał z boiska w drugiej połowie.

Dwanaście spotkań bez porażki - to wciąż trwająca seria piłkarzy Śląska II Wrocław na trzecioligowym szlaku. WKS w zeszłym tygodniu pokonał 4:2 Odrę Bytom Odrzański, a w sobotnie popołudnie wybrał się do Gorzowa Wielkopolskiego, by powalczyć o siedemnastą wygraną w sezonie.

W wyjściowej jedenastce gości znaleźli się między innymi Burak Ince, czy powracający po urazie Jakub Lutostański. Z kolei mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Lewuis Pena, którzy w ostatniej kolejce zdobył swoją premierową bramkę.

Od pierwszych minut przewagę uzyskali wrocławianie, którzy częściej gościli na połowie przeciwnika i korzystali z nieprzemyślanych decyzji gospodarzy, wybijających lub tracących piłki. Jednak prócz czasu spędzonego więcej przy futbolówce, pierwszy kwadrans nie obfitował w żadne podbramkowe sytuacje. Podobnie moglibyśmy napisać o drugich piętnastu minutach, chociaż w 25. minucie dobra akcja Śląska została przerwana przez zagranie ręką Lutostańskiego w polu karnym. Z kolei po drugiej stronie boiska odrobinę gorąco zrobiło się w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym dla Warty. Ostatecznie futbolówka została wybita przez jednego z defensora gości, a kilkanaście sekund później arbiter zakończył dość nudną pierwszą połowę

W 49. minucie po wrzutce z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy uderzył Miłosz Kurowski, ale wprost w kierunku stojącego na linii golkipera, który bez żadnego trudu wyłapał piłkę. Gorzowianie próbowali odpowiedzieć składną akcją, ale została ona zakończona bardzo niecelnym strzałem Marchela zza szesnastki.

Gra obu drużyn nie powalała, a boisko przedwcześnie postanowił opuścić Burak Ince. Skrzydłowy w 69. minucie obejrzał czerwony kartonik za odepchnięcie rywala, który upadł na ziemię. Wojskowi pomimo gry w osłabieniu, próbowali przeprowadzić jedną jedyną akcję, dającą komplet punktów. Blisko było w 89. minucie. Kacper Zaborski przebiegł z piłką dobre kilkanaście metrów, zagrał do Peni, a ten uderzył tuż nad poprzeczką zza pola karnego.

Warta Gorzów Wielkopolski - Śląsk II Wrocław 0:0

Skład Śląska II: Górski - K. Kurowski (70' Tudruj), Stawny, Muszyński, Lizakowski - Wołczek (70' Maścianica), Szarabura (56' Mauszewski), Wojtczak, Ince, M. Kurowski (77' Pena) - Lutostański (77' Zaborski)

Żółte kartki: Ufir, Czeliszewski, trener Warty, Kaczorowski  - Szarabura, Lutostański