REZERWY: Trzecia porażka z rzędu (RELACJA)

03.02.2024 (19:30) | Marcin Sapuń

Wrocławskie rezerwy nie poszły drogą starszych kolegów i przegrały swój sobotni sparing. Drugi zespół WKS-u uległ Skrze Częstochowa 0:1. To już trzecia porażka Trójkolorowych podczas zimowych przygotowań,

Po spotkaniach z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, Banikiem B Ostrava, Zagłębiem II Lubin oraz ŁKS-em II Łódź, przyszedł czas na kolejny mecz testowy z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem na przeciw podopiecznych trenera Hetela stanęła drugoligowa Skra Częstochowa.

Od pierwszych minut wyraźną kontrolę nad meczem przejęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, tworzyli składne, wielopodaniowe akcje. W 9. minucie spotkania tuż przed polem karnym sfaulowany został jeden z graczy, dzięki czemu Skra stanęła przed pierwszą poważną szansą. Strzał z rzutu wolnego autorstwa byłego gracza WKS-u Oliviera Wyparta z trudem odbił Gracjan Korytkowski. Chwilę później na bramkę Śląska uderzył kolejny piłkarz, ale golkiper gości ponownie sparował piłkę.

Kilka minut później przed bardzo dobrą okazją na otwarcie wyniku stanął Wypart, ale 23-latek nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając ponad bramką. Po pół godzinie gry do głosu doszli w końcu wrocławianie, który wyprowadzili szybki kontratak i po zagraniu w centralną część pola karnego jeden z nich znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, natomiast defensorzy Skry zdążyli zapobiec poważnemu zagrożeniu. Trójkolorowi starali się funkcjonować w wysokim pressingu i nie zamierzali ograniczać się do defensywy. I choć przez pierwsze 30 minut nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, o tyle w kolejnych fragmentach pierwszej połowy nieco częściej dochodzili do głosu.

W 40. minucie bardzo groźnie z dystansu uderzał Jan Ciućka, lecz Korytkowski odbił jego strzał. Chwilę później próba młodego zawodnika Skry zakończyła się już sukcesem, kiedy to skierował głową piłkę do siatki.

Po zmianie stron, obraz gry za bardzo się nie zmienił. Nadal na boisku dominowali zawodnicy Skry, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszą z nich zmarnowali w 72. minucie, kiedy jeden z graczy uderzył z niewielkiej odległości obok słupka.

Pierwsza dobra okazja dla rezerw Śląska w drugiej połowie przyszła w końcowych fragmentach meczu. To właśnie wtedy oko w oko z golkiperem gospodarzy stanął jeden z piłkarzy WKS-u, ale bramkarz Skry popisał się kapitalną interwencją. Warto odnotować, że w meczu na boisku pojawili się Lewuis Pena oraz Mikołaj Tudruj.

Kolejny sparing wrocławianie rozegrają już w kolejną sobotę w Popowie. O 13:30 Śląsk II zagra z Lechem II Poznań.

Skra Częstochowa - Śląsk II Wrocław 1:0

Ciućka 41'

Skra Częstochowa: Rajczykowski (60’ Warszakowski) - O. Kucharczyk (46’ Bartosiak), P. Kucharczyk (65’ Wypart) , Wypart (46’ testowany) - Winciersz (46’ testowany), Niedbała (46’ Kołodziejczyk), Łabojko (65’ Niedbała), Kubik (65’ Winciersz, 82’ Cieślak) - Sajdak (46’ testowany), Ciućka (75’ Matyja) - Mas (65’ Ciesielski)

Śląsk II Wrocław (pierwsza połowa): Korytkowski - Tudruj, Stawny, Muszyński, Lizakowski - Wojtczak, Matuszewski, Jezierski - Lisowski, Lutostański, Kurowski

Śląsk II Wrocław (druga połowa): Śliczniak - Milewski, Pawelec, Szczyrek, Bednarczyk - Michalski, Wołczek, Maścianica - Szrabura, Zaborski, Pena

źródło: ks-skra.pl

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.