Rumak: Traktujemy ten remis jak porażkę

24.02.2024 (20:46) | Kacper Bober
uploads/images/2024/2/rumak_65da4675b3c5d.png

fot.: Mateusz Porzucek

Wypowiedź trenera Mariusza Rumaka po meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław w ramach 22. kolejki ekstraklasy. 

Chciałbym podziękować kibicom, bo czuliśmy dzisiaj pełne wsparcie. Zarówno kibice i my do ostatniego gwizdka nie traciliśmy wiary w zwycięstwo. Odczuwam duży niedosyt. W pierwszej połowie było trochę przestrzeni, a w drugiej Śląsk bardzo się cofnął. Odniosłem wrażenie, że remis ich zadowala. My nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Musimy popracować nad atakiem przeciw niskiej obronie, bo pewnie nie tylko Śląsk będzie tak grał przeciw Lechowi. Na pewno cieszy reakcja na stratę. Chyba tylko Klimala raz uciekł z piłką, a ogółem w zabezpieczeniu graliśmy dobrze.

Jaki był plan na ten mecz?

Spodziewaliśmy się, że Śląsk zagra nisko, szukając swoich szans po kontratakach. Uczulaliśmy zawodników, żeby utrzymywali równowagę w ustawieniu. W dwóch poprzednich meczach Śląsk w defensywie grał w ustawieniu 1-4-1-4-1 i przestrzeni obok szóstki zawsze było trochę więcej niż w dzisiejszym meczu. Dzisiaj trener Magiera to skorygował i piłkarze Śląska zostawiali nam niewiele miejsca w środku, w związku z czym chcieliśmy atakować bokiem. Niestety graliśmy za wolno w ostatniej tercji.

Jak pan oceni występ Gholizadeha?

Zostawił dzisiaj serce na boisku. Ocena jest taka jak całego zespołu - na jeden punkt.

Dlaczego zabrakło dzisiaj Murawskiego i Sousy?

Wczoraj był plan, żeby obaj zagrali w pierwszym składzie. Sousa zszedł wczoraj z treningu z bólem pleców. Dzisiaj podczas zbiórki Murawski mi powiedział, że całą noc zmagał się z infekcją, więc kazałem mu wracać do domu.

Dlaczego było tak mało zmian?

Chcieliśmy strzelić gola, a na ławce nie było już wielu ofensywnych opcji. Mogliśmy zagrać Czerwińskim, ale on potrzebuje przestrzeni. Dziubie jeszcze brakuje doświadczenia. Pozostali zawodnicy natomiast są bardziej defensywnie usposobieni.

Czy Gurgul może być podstawowym zawodnikiem do końca sezonu?

Zagrał dobre spotkanie. Jest gotowy, ale konkurencję też ma mocną.

Czy piłkarze będą mieć siły, by we wtorek zagrać z Pogonią Szczecin?

Myślę, że po tym meczu wszyscy piłkarze będą chcieli zagrać we wtorek, bo są sfrustrowani. Dla nas ten remis jest porażką.

Jak pan ocenia Velde?

Fantastycznie się z nim pracuje, bardzo inteligentny chłopak. Ciężko pracuje dla zespołu. Zagrał dobrze, a może grać jeszcze lepiej.

Jak pan ocenia Szymczaka i Marchwińskiego?

Mimo wieku młodzieżowca to są już piłkarze ekstraklasowego formatu. Obaj bardzo ciężko pracują i mają duży potencjał, żeby grać w dużą piłkę.

Czy może pan zdradzić coś na temat potencjalnego transferu Velde?

O niczym nie wiem.

Czy będzie zmiana w bramce na mecz pucharowy?

Pomidor.

ZOBACZ też: Magiera: W kierunku Macenki poleciała szklana butelka

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.