Samiec-Talar wiosną na wypożyczeniu?

03.01.2021 (13:30) | Karol Bugajski

fot.: Mateusz Porzucek

Początek roku przynosi pierwsze transferowe spekulacje. Nastoletni napastnik Śląska Wrocław może spędzić nową rundę na wypożyczeniu do 1. ligi. 

O możliwej zmianie przynależności klubowej Piotra Samca-Talara poinformowały w ostatnich godzinach łódzkie media. 19-letnim napastnikiem Śląska zainteresowany ma być Widzew, który po przeciętnej rundzie jesiennej na zapleczu ekstraklasy liczy na wzmocnienie ofensywy. Za pomysłodawcę wypożyczenia uważany jest Marcin Robak, który zna Samca-Talara z niedawnych czasów wspólnych występów w zielono-biało-czerwonych barwach. Przy Oporowskiej na razie jednak ucinają plotki.

- Takie decyzje oczywiście nie zależą ode mnie, natomiast ja uważam, że ten piłkarz powinien zostać w Śląsku. Samiec-Talar jest utalentowanym napastnikiem, a mamy bardzo dobrze prowadzony drugi zespół, w którym może zbierać minuty, kiedy nie ma na to okazji w pierwszej drużynie

- powiedział w naszym wczorajszym specjalnym programie na żywo drugi trener wrocławian Paweł Barylski.

Właśnie prowadzone przez Piotra Jawnego rezerwy Śląska były miejscem, w którym Samiec-Talar dostawał najwięcej szans w rundzie jesiennej. Nastoletni napastnik w siedmiu meczach w 2. lidze zanotował cztery bramki i dwie asysty, a bez jego wkładu zaskakująco wysokie 7. miejsce na półmetku rozgrywek nie byłoby możliwe.

Samiec-Talar w pierwszej części sezonu w ekipie Vitezslava Lavicki rozegrał dziewięć spotkań, ale tylko dwa w wyjściowej jedenastce – w sierpniu z ŁKS w Pucharze Polski i miesiąc później z Pogonią w lidze. Wypożyczenie do Widzewa, od którego w całej 1. lidze mniej skuteczne są tylko dwie drużyny (łodzianie mają jeszcze dwa zaległe mecze) mogłoby okazać się pożyteczne dla obu stron.

ZOBACZ też: #TylkoŚląsk charytatywnie (zapis na YT, SC i Spotify)