Sekcja Bez Barier z planem na sezon

08.03.2023 (14:00) | Adrian Witczak
uploads/images/2023/3/334880426_216860470915428_1241832348788612557_n_64063afbb7ee9.jpg

fot.: Archiwum Sekcji bez Barier

Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław powoli przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Piłkarze pierwszego zespołu spotkali się 1 marca w Dobroszycach z trenerami oraz zarządem klubu, aby podsumować miniony rok i wspólnie omówić plany na kolejny. 

Zgrupowanie pozwoliło na ustalenie harmonogramu treningów oraz rozgrywek, a także dyskusję na temat strategii rozwoju klubu, jak i całej dyscypliny w kolejnych latach. Witold Jakubas – prezes klubu, wygłosił prelekcję o planach na przyszłość, które konsultował na bieżąco z uczestnikami spotkania. Swoją prezentację przedstawił także Maciej Foltyn – trener pierwszej drużyny. Jego wypowiedź skupiona była na tematach stricte sportowych – metodach treningu, preferowanej taktyce czy sposobie awansu do pierwszego zespołu.

Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław jest drużyną skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi prowadzoną przez oławską fundację „Pomaluj mi świat”. Składa się z pięciu oddziałów ulokowanych w Oławie, Dobroszycach, Miliczu, Trzebnicy i Wrocławiu, w których trenuje łącznie ponad 100 zawodników i zawodniczek, dla których sport jest metodą rehabilitacji.

Najlepsi, najbardziej zaangażowani spośród nich, tworzą pierwszą drużynę, która rywalizuje na szczeblu krajowym. W ubiegłym sezonie Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław zajęła drugie miejsce w Ekstraklasie Futsalu Bez Barier, natomiast podczas rozgrywanego w Arenie Gliwice Pucharu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier wywalczyła brązowy medal.


ZOBACZ też: Poprawa: Porażka w Kaliszu bardzo nas dotknęła