Śląsk II - Raków II. Co warto wiedzieć przed meczem?

19.05.2024 (06:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/4/PP_Folo_660d93d433cfa.jpg

fot.: Marcin Folmer

Pomimo że druga drużyna Śląska nie zdołała zgarnąć kompletu punktów w żadnym z ostatnich czterech meczów, wciąż ma szanse wrócić na pozycję lidera III ligi. W niedzielę na Oporowską zawitają rezerwy Rakowa Częstochowa, będące w strefie spadkowej.  

Mecz Śląsk II Wrocław - Raków II Częstochowa odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62. 


Obie drużyny w tym sezonie walczą o zupełnie różne cele. Rezerwy WKS-u są na drugim miejscu (ze stratą trzech oczek do lidera), z kolei drugi zespół Rakowa zajmuje przedostatnią lokatę (identyczna strata do pierwszego bezpiecznego miejsca). 


Wrocławianie nie mogą wygrać od czterech spotkań - ostatnie zwycięstwo miesiąc temu z Górnikiem II Zabrze (2:0)W poprzedniej kolejce Śląsk II zremisował 2:2 z Pniówkiem Pawłowice. Bramki dla Trójkolorowych zdobyli Tudurj i Muszyński. Z kolei rezerwy Rakowa przegrały u siebie 1:2 z Górnikiem Polkowice. 


Jak prezentuje się bilans Trójkolorowych przy Oporowskiej? Aż jedenaście wygranych, trzy remisy i zaledwie jedna porażka. Łącznie 36 punktów. 


A jak punktuje Raków II na wyjeździe? To pięć zwycięstw, jeden remis i dziewięć porażek. 


WKS może w niedzielę wskoczyć na pozycję lidera. Wszystko dzięki kolejnemu remisowi Rekordu Bielsko-Biała (tym razem 2:2 z Wartą Gorzów Wielkopolski). 


 

ZOBACZ też: Magiera: To wyjątkowa chwila

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.