Śląsk II Wrocław – GKS Jastrzębie. Co warto wiedzieć przed meczem?

29.04.2023 (06:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/9/GKS Jastrzebie_632c621c39534.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka w sobotnie popołudnie postarają się wydostać ze strefy spadkowej II ligi. Rywalem wrocławian w drugim domowym meczu z rzędu będzie GKS Jastrzębie. Co warto wiedzieć przed meczem 29. kolejki II ligi przy Oporowskiej? 

Mecz Śląsk II Wrocław – GKS Jastrzębie zostanie rozegrany w sobotę 29 kwietnia o godzinie 13:30. Przeprowadzimy z tego meczu pisaną relację minuta po minucie, którą znajdziecie TUTAJ.


Dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju wyjazd do stolicy Dolnego Śląska jest trzecim kolejnym meczem poza domowym obiektem. Podopieczni Grzegorza Kurdziela przegrali ze Stomilem Olsztyn (0:2) i wygrali z rezerwami Zagłębia Lubin (2:1).


Jastrzębianie zajmują 10. miejsce w tabeli II ligi z 37 punktami na koncie. Rezerwy Śląska są na przedostatnim miejscu z dziesięcioma oczkami mniej.


Najgorszy czas przypadał dla gości z Jastrzębia od 9 października 2022 roku do 11 marca 2023 roku. Tyle trwał okres dzielący dwa kolejne ligowe zwycięstwa tego zespołu (siedem meczów bez wygranej).


Najlepszym strzelcem drużyny Grzegorza Kurdziela jest Daniel Stanclik, który zapisał na swoim koncie 12 bramek. 23-latek piłkarskie szlify zdobywał w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a później reprezentował jeszcze barwy KKS-u Kalisz i Piasta Żmigród.


Dla wrocławskiego zespołu najwięcej goli strzeliła jak dotychczas trójka graczy, z tym, że Sebastian Bergier reprezentuje wiosną barwy GKS-u Katowice. Po pięć bramek na swoich kontach zapisali oprócz niego Przemysław Bargiel i Miłosz Kurowski.


Śląsk po dobrym okresie dwóch wygranych z rzędu (2:1 z Górnikiem Polkowice i 2:0 z KKS-em Kalisz), znów popadł w marazm, przegrywając dwa kolejne starcia. Najpierw uległ siedleckiej Pogoni (0:1), a tydzień temu okazał się bezdyskusyjnie słabszy od Stomilu (0:3).


Wyścig o utrzymanie w II lidze trwa w najlepsze. Dwa ostatnie miejsca zajmują rezerwy Zagłębia i Śląska (27 punktów), jedno oczko więcej ma Siarka Tarnobrzeg, a najbliżej wyjścia ze strefy spadkowej jest Górnik Polkowice (29 punktów), który ma tyle samo punktów co Garbarnia Kraków.


Jesienny mecz Śląska II Wrocław z GKS-em Jastrzębie zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy po golu Szymona Gołucha.


W zespole jastrzębian możemy doszukać się wielu dolnośląskich akcentów. Dyrektorem sportowym jest Adam Lechowski, który w przeszłości przeszedł półroczny staż trenerski w Śląsku, a także współpracował z wrocławskim klubem jako menedżer. Był także prezesem Sokoła Marcinkowice.


Jeśli chodzi o piłkarzy ze śląskową lub wrocławską przeszłością w Jastrzębiu-Zdroju, to jest ich kilku: Bartosz Boruń (72 mecze w rezerwach Śląska i dwa w pierwszym zespole), Filip Kozłowski (34 mecze w juniorach Śląska), Sebastian Golak (31 występów w juniorach Śląska) i Nataniel Wybraniec (ex Piast Żerniki). Trenerem bramkarzy GKS-u jest z kolei świetnie znany we Wrocławiu Mariusz Pawełek.


Arbitrem sobotniego spotkania będzie Maciej Pelka z Poznania. W tym sezonie nie miał on jeszcze okazji sędziować meczów drużyn, które zmierzą się przy Oporowskiej w bezpośrednim starciu.

ZOBACZ też: Magiera: Śląsk reprezentuje każdego wrocławianina