Śląsk II Wrocław - Ruch Chorzów. Co warto wiedzieć przed meczem?

14.05.2022 (06:00) | Kacper Rudzik
uploads/images/2022/5/Nowy projekt (19)_627e754e060cd.png

fot.: Rafał Sawicki

Kolejny sobotni wieczór oznacza mecz drużyny rezerw, która tym razem na Oporowskiej zmierzy się z Ruchem Chorzów. Czy wrocławianie będą w stanie sprawić niespodziankę i zaskoczą trzecią siłę trwających rozgrywek? 

Śląsk II będzie miał okazję przedłużyć passę zwycięskich meczów, ostatnie dwa spotkania zakończyły się wygraną z Wisłą Puławy (3:0)Zniczem Pruszków (1:0).


Dotychczasowy bilans pod wodzą Arkadiusza Batora to 2 zwycięstwa, remis i 6 porażek. Wrocławianie wypracowali 7 punktów na 27 możliwych.


Obecnie zespół Śląska II ma na koncie 39 punktów i zajmuje 12 miejsce w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem nie jest zagrożony spadkiem, ani też nie ma szans na baraże, więc gra wyłącznie o poprawienie bilansu.


Drużyna Jarosława Skrobacza wygrała 16 ligowych spotkań, w 11 dzieliła się punktami z rywalami, a 5-krotnie poniosła porażkę, tym samym ma 59 punktów na swoim koncie.


Jesienny pojedynek w Chorzowie zakończył się dla prowadzonej wtedy przez Krzysztofa Wołczka drużyny sromotną porażką 2:5. Dla wrocławian bramki zdobywał Sebastian Bergier, natomiast dla gospodarzy trafiali Tomasz Foszmańczyk (dwukrotnie), Bartłomiej Kulejewski, Daniel Szczepan i Łukasz Janoszka.


Lepszą ofensywą jednak dysponują gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy zdobyli 49 goli, natomiast Niebiescy jak dotychczas wypracowali 46 bramek.


Pod względem defensywy sytuacja jest zupełnie inna, obrona chorzowian została 26 razy przełamana, natomiast Śląsk II stracił dwa razy więcej bramek.


Niebiescy pracują nad tym, aby przełamać serię trzech bezbramkowych remisów. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 16. kwietnia, gdy pokonali Stal Rzeszów 2:1.


Pod względem cyfr najlepszy w drużynie Ruchu jest były zawodnik Śląska, czyli Daniel Szczepan. Jak dotychczas zdobył 11 bramek, a także wypracował 7 asyst, w obu statystykach jest liderem Niebieskich.


W drużynie wrocławian najlepszym strzelcem obecnie jest Sebastian Bergier z 12 bramkami na koncie, natomiast najlepszym asystentem jest wychowanek Ruchu, czyli Przemysław Bargiel, który wypracował 5 goli.


Sobotni pojedynek przy ulicy Oporowskiej rozpocznie się o godzinie 17, a relację live z tego meczu znajdziecie oczywiście u nas, TUTAJ.

ZOBACZ też: Na kogo liczyć ze Stalą?