Śląsk powołuje własną fundację

09.06.2021 (11:05) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/6/fundacja-news_1623228488_8488_60c08734337ba.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

W okresie oczekiwania przez kibiców informacji o transferach i rywalach w europejskich pucharach warto także informować o innych pozytywnych wydarzeniach. Takich jak to, że Śląsk Wrocław powołał do życia własną fundację. 

Śląsk zwykle aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach na rzecz lokalnych lub ogólnopolskich spraw, takich jak akcja pobierania krwi czy pomoc klinice "Przylądek Nadziei". W całej Polsce znane jest też podejście WKS-u do osób niepełnosprawnych, a klub kibiców z niepełnosprawnościami bije kolejne rekordy frekwencji na meczach wrocławian.

Zawsze wierzyliśmy, że dla takiego klubu jak Śląsk liczy się coś więcej niż wyłącznie rywalizacja sportowa. Realizowanie misji społecznej, tworzenie klubu bez barier, otwartego dla wszystkich wrocławianek i wrocławian, traktujemy jako fundament naszej strategii. Z pełną świadomością chcemy wykorzystać siłę marki Śląska Wrocław, aby poprzez działalność fundacji wspomagać rozwój sportowy mieszkańców Wrocławia i znacznie rozszerzyć krąg osób, które możemy objąć naszym wsparciem

- mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski, który od dziś jest także prezesem nowo powstałej fundacji.

Fundacja Śląska Wrocław ma działać na rzecz likwidacji różnic w dostępie do zajęć sportowych dziewczynek i chłopców, a także pomagać w dążeniu do wyrobienia nawyku aktywnego spędzania czasu i wychowywania dzieci poprzez sport.

Zależy nam na integracji różnych środowisk i budowaniu wspólnoty. Fundacja tworzyć będzie projekty skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do osób starszych, często zagrożonych wykluczeniem. Nie zamykamy się na żaden rodzaj współpracy i chcemy wspólnie udowadniać, że w sporcie nie ma miejsca na bariery

- podsumowuje wiceprezes fundacji, Łukasz Wójcik.

ZOBACZ też: EURO: Nieudana próba generalna (RELACJA)