Śląsk Wrocław bliżej kibiców

09.09.2023 (06:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2023/7/HotSpot_64aaea0195289.jpg

fot.: Krzysztof Rakowicz

Od kilku tygodniu Śląsk Wrocław jest zdecydowanie bliżej kibiców niż wcześniej. Spotkanie z karnetowiczami, dwie akcje „Jazda na Śląsk” z kibicami w tramwaju MPK, wydarzenia w Aquaparku i ratowanie ginących tygrysów sumatrzańskich we wrocławskim ZOO – WKS coraz mocniej zaznacza swoją obecność w przestrzeni miejskiej i otwarcie wychodzi do kibiców. 

Wymienione poniżej akcje marketingowe to tylko część pozytywnych rzecz, które zaczęły być widoczne w Śląsku. Trzeba wspomnieć też o bardzo ciekawie prowadzonych mediach społecznościowych czy ciekawszych kulis meczowych. Atmosfera wokół klubu zdecydowanie uległa poprawie, co fortunnie złożyło się też z lepszymi wynikami.

HOT SPOT BEACH BAR

We wrocławskim klubie słusznie uznali, że warto wyjść do kibiców w różnej formie. A więc dzieje się. Już w lipcu szeroka reprezentacja Śląska Wrocław pojawiła się w Hot Spot BeachBar – na spotkaniu z kibicami obecna była pierwsza drużyna, ale i przedstawicielki żeńskiego zespołu oraz reprezentanci ekip AMP i blind footballu. Nie zabrakło wspólnych gier, zdjęć i autografów.

AQUAPARK

Reprezentacja Śląska (Oliwia Krysman, Natalia Sitarz, Adrian Bukowski, Szymon Lewkot i Kuba Lutostański) zawitała też na… aquawakacje w Aquaparku. Goście Wrocławskiego Parku Wodnego mogli porozmawiać z piłkarzami i piłkarzami. Nie wyszli z pustymi rękami, dostali bowiem vouchery na domowy mecz Śląska.

SPOTKANIE W BARZE

Na tym nie koniec. Nowi piłkarze Śląska Wrocław, Mateusz Żukowski, Cameron Borthwick-Jackson oraz Aleks Petkov spotkali się z karnetowiczami w nowo otwartym Sports Barze na Tarczyński Arena. Tego typu skracanie dystansu w tych właśnie przestrzeniach ma rozgrywać się cyklicznie.

ZOO

Z kolei Piotr Samiec-Talar i Kacper Trelowski zawitali do ZOO, gdzie wsparli akcję ratowania zagrożonych wyginięciem tygrysów sumatrzańskich. Było pokazowe karmienie, piłki do zabawy i zbiórka funduszy na rzecz dzikich kotów. Współpraca WKS-u z wrocławskim ogrodem szczególnie w kontekście ratowania zwierząt również ma mieć regularny charakter.

JAZDA NA ŚLĄSK

A że przestrzeni do wspólnych aktywności jest dużo, to Śląsk połączył siły także z MPK Wrocław i rozpoczął akcję „Jazda na Śląsk” tuż przed meczem z Lechem. Akcja została powtórzona też przed spotkaniem z Jagiellonią. W niej „odwróceni kontrolerzy” zawitali do specjalnego tramwaju MPK Wrocław, którzy sami kibice przemalowali w klubowe barwy. Nie było sprawdzania biletów a… obdarowywanie nimi. Piłkarki i piłkarze Śląska spotkali się z dużą rzeszą kibiców, by skrócić dystans, porozmawiać i zaprosić na spotkania ligowe w ekstralidze kobiet oraz w ekstraklasie. Specjalny tramwaj podróżował po specjalnej trasie – od przebudowywanej zajezdni tramwajowej Borek do okolic stadionu przy Oporowskiej 62. Akcja zgromadziła kilkaset osób.

FREKWENCJA? TOP!

Cała seria aktywności Śląska przełożyła się na dobrą frekwencję na Tarczyński Arena. Zwycięstwo nad Kolejorzem oglądało z trybun 20045 kibiców, z czego blisko 6 tysięcy to ci, którzy zawitali na stadion po raz pierwszy od co najmniej trzech lat. Na meczu z Jagiellonią stawiło się niecałe 20 tysięcy kibiców. Te liczby pozwalają Śląskowi na zajmowanie aż trzeciego miejsca w lidze pod względem frekwencji. Reaktywacja się udała.

- Śląsk Wrocław jest ważnym elementem lokalnej społeczności, dlatego otwieramy się na kibiców i skracamy dystans. I tak już będzie. Robimy to dwutorowo, dla tych najbardziej zasłużonych, karnetowiczów i dla tych, którzy na wydarzenia sportowe wybierają się od czasu do czasu. Przez wspólne aktywności pokazujemy, że Śląsk to jest Nasz Wspólny Klub i warto go wspierać

- mówi nam Patryk Załęczny, dyrektor ds. komunikacji, marketingu i sprzedaży w Śląsku Wrocław, przymierzany do objęcia fotela prezesa klubu.

MECZE DLA KIBICÓW

Dlatego WKS nie zaciąga hamulców. Już dzisiaj (sobota) Śląsk ruszy do Jeleniej Góry, by uświetnić 70-leie tamtejszych Karkonoszy. To kolejny taki mecz „dla kibiców”. Wcześniej wroławianie zagrali w Jaworze z Kuźnią, w Namysłowie ze Startem, w Nowej Rudzie z Piastem i w Bystrzycy Kłodzkiej z Polonią. TUTAJ przeprowadzimy relację live ze spotkania Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk Wrocław.

PIKNIKI OSIEDLOWE

Kolejny dowód, że Śląskowi w ostatnim czasie naprawdę zależy na byciu bliżej kibiców, są pikniki. Były Pracze Odrzańskie, Gaj czy okolice Hali Stulecia, będzie Grabiszyn – Grabiszynek. W najbliższą niedzielę (10 września) kończy się sezon na pikniki osiedlowe pod egidą Śląska. Całość rozgrywa się w ramach inicjatywy "Kibice Razem" – projektu, który od ponad 10 lat wspiera środowiska kibicowskie w Polsce. Wrocławską odsłonę finansuje Gmina Wrocław,
operatorem jest Fundacja Śląska Wrocław.

Co do szczegółów niedzielnych aktywności - w samo południe w Parku Grabiszyńskim
rusza pięciogodzinny... VI Piknik Grabiszyński. Na nim zagości stoisko Fundacji Śląska
Wrocław. Odwiedzający zmierzą się w konkursie strzałów na bramkę czy na torze
przeszkód. Będzie można wygrać przyjemne nagrody – vouchery na mecze, albumy i
klubowe gadżety. WKS poruszy też to miejsce wizualnie – pojawi się bowiem 10 metrów
kwadratowych... radości - czyli wspólnego tworzenia kolorowego transparentu razem z
kibicami ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk. A do tego dmuchańce i foodtrucki, czyli
stałe elementy piknikowych scenerii.

ZOBACZ też: Grali młodzi. Udany tydzień wrocławskiej młodzieży

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.