Śląsk Wrocław przegrał z Wartą w Poznaniu

09.12.2021 (23:35) | Redakcja
uploads/images/2021/12/druzyna_61b0e901c6474.png

fot.: Paweł Kot

Piłkarze Śląska Wrocław powoli kończą zmagania w 2021 roku. W przedostatnim meczu przed zimową przerwą Śląsk Wrocław przegrał w Grodzisku Wielkopolskim w meczu, którego gospodarzem była Warta Poznań. Teraz do Wrocławia przyjedzie Cracovia. Czy Śląsk Wrocław zakończy rok wygraną? Relacjonujemy mecz z Wartą i sprawdzamy kursy bukmachera Superbet przed meczem z Cracovią. 

Warta Poznań lepsza od Śląska

Nie udał się podopiecznym Jacka Magiery wyjazd na mecz z Wartą Poznań. Gospodarze na własnym obiekcie – a de facto na stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim – wygrali 2:1. Warta Poznań po raz pierwszy w tym sezonie zgarnęła komplet punktów u siebie. Z kolei Śląsk Wrocław zanotował czwartą wyjazdową porażkę z rzędu. Przed meczem bukmacherzy, w tym Superbet, delikatnie skłaniali się w kierunku Śląska. Jednak i oni widzieli, że to może być wyrównany bój.

W meczu dość szybko zameldował się Wojciech Golla, który już na początku spotkania złapał żółtą kartkę. Nie o taką aktywność jednak chodziło w tym meczu. Jacek Magiera zdecydowanie bardziej wolałby, aby jego piłkarze pożytkowali swoje siły w ataku. To natomiast wykonała skutecznie Warta Poznań.

Po raz pierwszy Śląsk Wrocław został skarcony w 24 minucie meczu. Podaniem z lewej strony Adam Zrelak obsłużył Konrada Matuszewskiego, a skapitulował Matus Putnocky. Wynik utrzymał się do przerwy i choć statystycznie Śląsk Wrocław przebywał przy piłce dłużej, to więcej treści wyniknęło z gry gospodarzy. W tym momencie wyraźnym faworytem bukmacherów do zwycięstwa w tym meczu była Warta.

Inaczej myśleli piłkarze Jacka Magiery. W drugiej odsłonie Śląsk Wrocław ponownie częściej miał futbolówkę, ale i tym razem Warta Poznań była skuteczniejsza. W 53 minucie to Konrad Matuszewski został obsłużony podaniem przez Adama Zrelaka. Matus Putnocky był bez szans. W tym momencie kursy bukmachera Superbet zdecydowanie stawiały Wartę w roli faworyta (kurs live w Superbet to wówczas ok. 1.10 na Wartę Poznań, przy ponad 9 na Śląsk). Warta Poznań miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale i Śląsk Wrocław zdołał ostatecznie się przełamać.

W 80 minucie na 2:1 straty zmniejszył Szymon Lewkot, któremu asystował Victor Garcia. Końcówka meczu to oblężenie bramki Warty, które jednak nie przyniosło rezultatu.

Bohaterem mógł być m.in. Robert Pich, ale jego strzał w doliczonym czasie gry wzrokiem odprowadził za linię boczną golkiper Warty Poznań. Później Śląsk Wrocław miał jeszcze rzut rożny, który nie przyniósł jednak strzału na bramkę rywali. Powrót z Wielkopolski bez punktów. Teraz czas zakończyć rok u siebie. Do Wrocławia przyjedzie Cracovia.

Cracovia ostatnim rywalem w 2021 roku. Kursy Superbet

Mecz Śląsk Wrocław – Cracovia będzie ostatnim aktem Ekstraklasy w roku 2021 dla piłkarzy trenera Jacka Magiery. Choć w Poznaniu punktów nie udało się zdobyć, to przed meczem u siebie piłkarze Śląska Wrocław mogą znaleźć kilka pozytywów. Przede wszystkim patrząc na wyjazdowe statystyki Cracovii.

Śląsk Wrocław obecnie jest na dziewiątym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Cracovia zajmuje pozycję jedenastą z jednym „oczkiem” straty. Teoretycznie Cracovia może zatem zakończyć rok wyprzedzając Śląsk Wrocław. Można było tego uniknąć, ale Warta Poznań okazała się zbyt silna u siebie. O przewagę nad Pasami trzeba zatem powalczyć na własnym terenie. Są na to szanse, a jak możemy przeczytać tutaj, Śląsk Wrocław będzie w tym meczu faworytem.

Kursy Superbet – kto wygra mecz?

Śląsk Wrocław – 2.15, remis – 3.30, Cracovia – 3.55

Kursy Superbet – podwójna szansa w meczu

1/X – 1.30, 1/2 – 1.34, X/2 – 1.72

Jak to zrobić? Przede wszystkim Śląsk Wrocław musi wystrzegać się szybkich ataków rywali. To dwukrotnie potrafiła wykorzystać w poniedziałek Warta Poznań. Z drugiej strony Cracovia ma problem ze strzelaniem bramek. Po raz ostatni więcej niż jednego gola zdobyła w połowie października, kiedy jej rywalem była… wspomniana już kilka razy Warta Poznań.

Jacek Magiera liczy z pewnością na to, że do strzelania wróci Erik Exposito. Hiszpan ma na swoim koncie dziewięć bramek w tym sezonie i jest w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelców. W ostatnich czterech kolejkach Erik Exposito nie zanotował jednak trafienia, choć trzeba tu jasno zaznaczyć, że opuścił mecz ze Stalą Mielec. Goli 25-latka brakuje, a Śląsk Wrocław potrzebuje ich bez cienia wątpliwości.

Kursy Superbet – Śląsk Wrocław strzeli gola

Tak – 1.25, Nie – 4.10

Kursy Superbet – Cracovia strzeli gola

Tak – 1.45, Nie – 2.80

Kursy Superbet – obie drużyny strzelą gola

Tak – 1.85, Nie – 2.00

Być może podczas meczu Śląsk Wrocław – Cracovia nieco więcej minut dostanie Robert Pich? Jacek Magiera ma twardy orzech do zgryzienia. Ostatni w tym roku mecz Śląsk Wrocław rozegra już w sobotę 18 grudnia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Hazard uzależnia. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. 18+

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Warta Poznań - Śląsk Wrocław