Śląsk Wrocław zrezygnował, teraz chcą go więksi

05.06.2024 (11:50) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/1/bozinow_65a53bd730466.JPG

fot.: Marcin Polański

Rosen Bożinow, którego testy w Śląsku Wrocław przypadły na zimowy obóz przygotowawczy w Chorwacji, znalazł się na liście życzeń dużych europejskich klubów - informuje bułgarski sportal.bg. 

Młody Bułgar, którego David Balda obserwował jesienią ubiegłego roku przy okazji skautingu Simeona Petrowa, testy sportowe w WKS-ie rozpoczął jeszcze przy Oporowskiej, 10 stycznia, kiedy to podopieczni Jacka Magiery wrócili do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Decyzją klubu był on także częścią kadry, która przygotowania do rundy wiosennej spędzała w chorwackim Umagu.

Natychmiast zwrócił moją uwagę warunkami fizycznymi, poruszaniem się po boisku, organizacją gry oraz charakterem. Zaraz po meczu chciałem porozmawiać z nim, z agentem i klubem, aby przyjechał na testy jak najszybciej. Testy były potrzebne od samego początku, ponieważ druga liga jest znacznie niższym poziomem niż polska Ekstraklasa...

- pisał na swoim Twitterze dyrektor sportowy Śląska.

Podczas zgrupowania Bożinow wystąpił we wszystkich trzech sparingach, w których rozegrał łącznie 135 minut. Ostatecznie jednak Trójkolorowi nie zdecydowali się na jego wykup.

„Z jego klubem mieliśmy ustalone warunki finansowe, gdybyśmy zdecydowali się podpisać umowę z Rosenem. Spędził z nami prawie 14 dni, wyglądał dobrze, od razu wpasował się do szatni, widać na nim ogromny potencjał, ale także niedojrzałość na poziomie seniorskim. Uznaliśmy, że obecnie to nie jest poziom adekwatny do tej kwoty finansowej...

- skomentował decyzję Balda, dodając, że po odejściu Petrowa i innego obrońcy CSKA 1948, będzie on miał większe szanse na grę w aktualnym klubie.

Przewidywania Czecha okazały się trafne, bowiem kariera 19-latka od tamtej pory nabrała tempa. Środkowy obrońca w rundzie wiosennej na poziomie bułgarskiej ekstraklasy zgromadził jedenaście spotkań, z czego aż dziesięć przypadało na występy od pierwszej minuty.

Choć dyrektor sportowy Wojskowych zadeklarował, że w przypadku oczekiwanego rozwoju nastolatka, jego temat wróci latem lub zimą, tak sportal.bg wyklucza taką możliwość. Według bułgarskiego portalu kwota, z jaką teraz trzeba liczyć się, aby pozyskać obrońcę, oscyluje w granicach miliona euro, a to z kolei wydatek, na jaki Śląsk nie może sobie pozwolić.

Klubami, które wyrażają zainteresowanie Bożinowem są belgijskie Royal Antwerp oraz Anderlecht, a także Palermo i Benfica.

ZOBACZ też: Jehor Macenko: To mnie zabiło

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.