Śląsk zagra w Lidze Mistrzów?

07.10.2021 (21:31) | Redakcja
uploads/images/2021/9/wks_613f6cc1a1d05.png

fot.: Mateusz Porzucek

Drużyna z Wrocławia gra na poziomie rozgrywek najwyższej polskiej ligi - ekstraklasy nieprzerwanie od 13 sezonów. Przez ten czas Śląskowi udało się zdobyć mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012, powtarzając osiągniecie z 1977 roku, gdzie wówczas drużyna prowadzona przez trenera Tadeusza Pawłowskiego sięgnęła po najwyższe trofeum rozgrywek. Od tego czasu apetyt kibiców z Wrocławia nieustanie rośnie. Uplasowanie się w liga mistrzów tabela może być jednym z kolejnych celów piłkarzy Śląska Wrocław, ale nie będzie to łatwe. 

Z pewnością jednak w znacznym stopniu podniosłoby to zainteresowanie drużyną z Wrocławia i zachęciło kibiców do regularnego uczęszczania na stadion przy ulicy Królewieckiej, który był jednym z miejsc, na których odbywały się mistrzostwaEuropy piłki nożnej w 2012, który może pomieścić bagatela 43 302 osób

Śląsk raz wystąpił w najważniejszych rozgrywkach Europy w 1977 roku, jednak nie uplasował się w wysoko w Tabeli Ligi Mistrzów odpadając w 1 rundzie rozgrywek po porażce z bułgarską drużyną Lewski Spartak Sofia, natomiast w 2012 roku Wrocławianie musieli uznać wyższość szwedzkiej drużyny Helsingborgs IF w trzeciej z czterech rund kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów to najwyższe klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie. Gromadzi mistrzów z różnych krajów w serii rozgrywek. Kwalifikacje do Ligi Mistrzów opierają się na wynikach meczów w krajowych mistrzostwach rozgrywanych przez kluby. Do mistrzów dołączają inne kluby, które osiągnęły sukces w swoim kraju - rozgrywają kwalifikacje i wchodzą do fazy grupowej rozgrywek. Drużyna może być również reprezentowana przez wicemistrza swojej ligi, jeśli klub ten uzyska wystarczająco wysoki wynik w rozgrywkach UEFA.

Ostatnią Polską drużyną występująca w tych rozgrywkach była Legia Warszawa, która jednakże odpadła w fazie grupowej plasując się na 3 miejscu tabeli za drużyną Borussii Dortmund oraz Realu Madryt, będąc lepszym jedynie od portugalskiego Sportingu Cp w sezonie 2016-2017.

Trener Jacek Magiera wierzy, że piłkarze Śląska są w stanie grać w Lidze Mistrzów, ale wciąż szuka sposobów, by tak się stało. Choć w poprzednim sezonie wrocławianie zakończyli rozgrywki ligowe na 4 miejscu, to w tym drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę rozpoczęła obiecująco nie ponosząc porażki w pierwszych 9 meczach.

Czas pokaże jak ekipa z królewieckiej, zajmująca obecnie 2 miejsce w ligowej tabeli, zakończy ten sezon. Pewne jest to, że kibice są głodni kolejnych sukcesów, z chęcią zobaczyliby kolejną wizytę w Lidze Mistrzów i mają niedosyt po występach w Lidze Konferencji, gdzie wrocławianie niestety odpadli w 4 rundzie eliminacji. Pozostaje nam tylko czekać, co pokarzą Wrocławscy piłkarze i trzymać za nich kciuki.

ZOBACZ też: Plejada gwiazd w nowych spotach TV Superbet