Śląsk znalazł następcę Exposito!? ''Rozmowy są zaawansowane''

15.04.2024 (16:35) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/4/20240415_162159_661d38b5136b0.png

fot.: Łukasz Grzywaczyk

Gościem najnowszego programu „Liga PL” na Kanale Sportowym był Patryk Załęczny. Prezes Śląska Wrocław podczas rozmowy zdradził, jak wygląda sytuacja Erika Exposito, a także przyznał, że klub rozgląda się już za nowym napastnikiem. 

Prezes WKS-u, podobnie jak David Balda czy Jacek Magiera, potwierdził, że choć klub złożył napastnikowi ofertę przedłużenia kontraktu, to wiele wskazuje na to, że Hiszpan wraz z końcem sezonu opuści Wrocław.

- Erik rozdaje karty w tej układance. Z naszej strony wyszła oferta. Wydaje mi się, że jest ona satysfakcjonująca jak na polskie warunki, jak na Śląsk Wrocław. Jest to wyższy kontrakt niż ma w tym momencie. Natomiast czy to będą pieniądze odpowiednie dla Erika, przekonamy się już niebawem

- powiedział Załęczny.

- Nie dostaliśmy żadnej informacji, żeby podpisał kontrakt z kimś innym, a jak wiemy, może zrobić to w każdej chwili. Czekamy na jego decyzję. Być może ona się zmieni, kiedy Śląsk Wrocław będzie bardzo blisko europejskich pucharów i Erik będzie miał szansę w przyszłym sezonie pokazać się na arenie europejskiej, a nie tylko w polskiej lidze. Być może oferty, które do niego spływają nie są niesatysfakcjonujące pod względem finansowym, a pod względem sportowym. Według mnie chciałby zostać w Europie i zagrać w ligach TOP 5

- dodał.

Działacz został również zapytany o to, czy WKS przygotowuje się na sytuację, kiedy to w przyszłym sezonie zespół zostanie bez aktualnego lidera klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

- Przygotowujemy się do drugiego wariantu, odejścia, bo nie chcielibyśmy obudzić się bez napastnika. Mamy zawodnika już praktycznie podpisanego. Rozmawiamy, rozmowy są zaawansowane, ale dużo też zależy od decyzji Erika. Jest to zagraniczna opcja, ale Europa

- przyznał prezes Wojskowych, dodając, że nie jest to obserwowany przez skautów kierunek bułgarski, lecz druga część kontynentu.

Całą rozmowę z Patrykiem Załęcznym znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ też: Exposito skuteczniejszy od legend Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.