Śląsknet odznaczony ''Merito de Wratislavia''

04.02.2024 (18:45) | Redakcja Śląsknet
uploads/images/2024/2/image00015_65bfc26bdc5d1.jpeg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Podczas niedzielnego turnieju charytatywnego Tokar Cup, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wyróżnił naszą redakcję odznaczeniem „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”. 

Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym za zasługi w działalności publicznej na rzecz rozwoju Wrocławia. Jest nam niezmiernie miło, że nasza 23-letnia działalność na rzecz Śląska Wrocław i jego kibiców została w ten sposób doceniona.

– To nagroda, którą chciałbym zadedykować wszystkim tym, którzy przez te 23 lata tworzyli Śląsknet, a było to ponad 100 osób. Konsekwentnie realizujemy naszą misję, uprawiając dziennikarstwo nienachalne, rzetelne, którego podstawowym celem jest przekazywanie sympatykom WKS-u informacji i publicystyki nie tylko na temat pierwszej drużyny, ale też grup młodzieżowych, piłki nożnej kobiet, futsalu, blind footballu czy amp footballu. Były czasy, gdy lokalne media swoje relacje opierały na informacjach Śląsknetu. Nie żyjemy jednak tylko przeszłością, próbujemy – na miarę naszych możliwości czasowych i finansowych – ciągle się rozwijać. Stąd ostatnie uruchomienie kanału na WhatsApp, a chwilę wcześniej TikToka. Trzeba podkreślić, że wszystko to robimy po pracy, po szkole, po zajęciach, w swoim czasie wolnym, który zamiast poświęcić rodzinie lub bliskim – poświęcamy na Śląsknet. Pasjonaci – to idealne określenie naszej działalności

– mówi Krzysztof Banasik (na zdj. poniżej), który redaktorem Śląsknetu już od 2007 roku, a od 2019 pełni funkcję redaktora naczelnego.

W imieniu naszego serwisu medale odebrali zarządzający portalem i jego współwłaściciele – właśnie Banasik, a także Paweł Lorenc (w Śląsknecie od 2007 roku) i Marcin Polański (2003).

– Dbamy o to, żeby w rzetelny sposób dostarczać jak najwięcej informacji o piłkarskim Śląsku Wrocław. Robimy to z pasji, mając zawodowo inne obowiązki. Ciągle można robić świetne rzeczy nie dla pieniędzy. To odznaczenie motywuje mnie jeszcze bardziej do poświęcenia czasu na  działania techniczne, żeby w tym roku nasz portal stał się jeszcze lepszy, na miarę swojego potencjału

– zapowiada Lorenc (na zdj. poniżej), który w Śląsknecie od wielu lat odpowiada m.in. za rozwój techniczny strony, a w latach 2013-2018 pełnił także funkcję redaktora naczelnego.

– Takie wyróżnienie to zaszczyt, na ten sukces „pracowało” mnóstwo osób, poświęcając przy tym swój prywatny czas. Czujemy, że nasi czytelnicy, czyli w głównej mierze sympatycy Śląska, darzą nas szacunkiem. Wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę i nie spoczywamy na laurach, dlatego ciągle szukamy nowych pomysłów i zmian na lepsze. Nasz serwis dzisiaj to nie tylko strona, ale też media społecznościowe – jesteśmy obecni na wszystkich najpopularniejszych portalach, by dotrzeć do jak najszerszego grona kibiców WKS-u. Dziękujemy za zaufanie i wszystkie pozytywne komentarze, to napędza nas do poświęcania jeszcze większej ilości czasu na Śląsknet

– mówi Polański (na zdj. poniżej), który w przeszłości również pełnił funkcję redaktora naczelnego, a obecnie, oprócz współzarządzania portalem, jest także Project Managerem do zadań specjalnych.

Szanowni Czytelnicy – dziękujemy za każde dobre słowo, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by Śląsknet stawał się tylko lepszy!

Śląsknet na Tokar Cup.
Górny rząd od lewej: Franciszek Wiatr, Kacper Cyndecki, Kacper Kaczmarek i Marcin Sapuń
Środkowy rząd od lewej: Jakub Kleczkowski, Miłosz Ślusarenko, Dominik Poprawski i Jacek Bratek
Dolny rząd od lewej: Krzysztof Rakowicz, Adam Mokrzycki, Paweł Lorenc, Krzysztof Banasik, Marcin Polański i Rafał Sawicki

ZOBACZ też: Zapraszamy na Tokar Cup!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.