#ŚląskoweGranie w szczytnym celu

07.06.2021 (16:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/6/slaskowe granie_60be1e5e678a2.png

fot.: Paweł Kot

W niedzielne popołudnie Stadion Wrocław po raz pierwszy był areną znanego turnieju charytatywnego dla córki kibica Śląska Wiktorii Gaguckiej. Dramaturgii i ciekawej gry nie brakowało, a każdy z uczestników zasługuje na uznanie za podjęcie wyzwania po wielomiesięcznych trudach pandemii. 

Dokładnie trzy tygodnie po zakończeniu sezonu ekstraklasy osoby związane ze Śląskiem, lokalnym sportem, dziennikarze oraz kibice mieli niepowtarzalną okazję zaprezentowania swoich umiejętności na murawie Stadionu Wrocław. W kolejnej już edycji charytatywnego turnieju podczas którego zbierane były pieniądze dla chorej Wiktorii Gaguckiej (link do zbiórki znajdziecie TUTAJ) zmierzyły się cztery zespoły – Team Zielony Macieja Zielińskiego, Wyznawcy, Team Asi Wróblewskiej oraz Team Dariusza Sztylki, a zgłoszonych zostało ponad 60 zawodników. Mecze półfinałowe oraz rywalizacja o 3. miejsce trwały dwa razy po kwadransie, decydujące spotkanie rozegrano zaś w formacie dwa razy po dwadzieścia minut.

Legenda i reprezentantki

Wśród najciekawszych postaci, które w niedzielne popołudnie wybiegły na murawę Stadionu Wrocław znaleźli się legendarny koszykarz Maciej Zieliński, grające na co dzień w Śląsku reprezentantki Polski Martyna Buś i Joanna Wróblewska oraz wiceprezes klubu z Oporowskiej Wojciech Bochnak. W zmaganiach uczestniczyli także dziennikarze naszej redakcji - Krzysztof Banasik, Paweł Lorenc, Wojtek Peciakowski i Klaudia Haor, a mecze w zespole sędziowskim prowadził Marcin Polański. Organizatorami Śląskowego Grania 2021 byli Kacper Cecota i Monika Sawzdargo ze Stadionu Wrocław, a także Szymon Mikołajczak ze Śląska Wrocław i przedstawiciel kibiców Jarosław Kurkowiak. Dwaj ostatni także wzięli udział w rywalizacji.

Faworyt nie zawiódł

Mecze półfinałowe nie dostarczyły większych wątpliwości, kto zasłużył na awans do finału. Drużyna Wyznawców pokonała 2:1 Team Zielony, zaś Team Asi Wróblewskiej ograł 3:1 Team Dariusza Sztylki. Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły natomiast spotkania decydujące o końcowej klasyfikacji. O 3. miejscu zadecydował szalony i pełen zwrotów akcji konkurs rzutów karnych, po którym z wywalczenia miejsca na najniższym stopniu podium ostatecznie cieszyli się zawodnicy prowadzeni przez dyrektora sportowego Śląska. W finale wskazywani jako faworyt Wyznawcy niespodziewanie musieli odrabiać straty, w drugiej połowie odwrócili jednak losy meczu i to oni w niedzielny wieczór wznieśli trofeum na Stadionie Wrocław.

#ŚLĄSKOWEGRANIE2021:

Półfinały:

Wyznawcy 2-0 Team Zieloni

Team Asi Wróblewskiej 3-1 Team Dariusza Sztylki

Mecz o 3. miejsce:

Team Zieloni 1-1, karne: 6:7 Team Dariusza Sztylki

Finał:

Wyznawcy 2-1 Team Asi Wróblewskiej

ZOBACZ też: WIDEO: Zapis transmisji turnieju #ŚląskoweGranie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.