Sport - systemy sprzedaży w sporcie małym i dużym

13.05.2023 (08:44) |
uploads/images/2023/5/20230516083322_pexels-photo-5999936.jpeg_646352253f7ec.jpg

fot.: pexels.com

Wydarzenia sportowe niezmiennie od lat przyciągają osoby zainteresowane nie tylko aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia, ale również dynamiką rozgrywek. Wspólne kibicowanie, obstawianie wyników czy obserwowanie rozwoju ulubionej drużyny sportowej może okazać się wspaniałym sposobem na regularny relaks i zatrzymanie się w pędzie codzienności. Coraz więcej osób - w tym nastolatków - decyduje się na zapisanie się do klubów sportowych, rozpoczynając tym samym intensywne treningi pod okiem doświadczonych trenerów. Klub sportowy przyciąga też te osoby, które wolą obserwować poczynania sportowców na arenie – niekoniecznie samemu trenując. Dziś kibice nie muszą martwić się już o kupno biletów – korzystając z nowoczesnych rozwiązań, mogą liczyć na jeszcze przyjemniejsze (i wygodniejsze!) doświadczenia. 

Dlaczego sprzedaż biletów jest kluczowa dla klubów sportowych?

Bez sprzedaży biletów nie można mówić o prosperowaniu klubów sportowych – to właśnie z wydarzeń takich jak mecze czy rozgrywki kluby czerpią największe zyski. Organizując coraz to ciekawsze wydarzenia sportowe – przyciągają zarówno małych, jak i dużych miłośników sportu, gwarantując wspaniałą zabawę i świetne wspomnienia na lata. Zdarza się, że na rozgrywki ulubionych klubów sportowych przychodzą całe rodziny – wpajając tym samym piękną pasję młodszym pokoleniom. Kibicie doceniają dziś możliwość szybkiego i wygodnego zakupu biletu – bez konieczności oczekiwania w kolejce. Dzięki regularnej sprzedaży biletów – klub sportowy może rozwijać się na wielu płaszczyznach, organizując kolejne wydarzenia i inwestując w przynależne do niego drużyny.

Systemy sprzedaży online - jakie korzyści oferują organizatorom i kibicom

Jak łatwo, szybko i wygodnie kupić bilety na mecz? Korzystając z praktycznych systemów do sprzedaży biletów – umożliwiających nie tylko zapisanie ich na telefonie (na przykład w wygodnej formie PDF), ale również zakupienie karnetów sezonowych (w sam raz dla zapalonych kibiców, chcących na bieżąco śledzić poczynania drużyny!). Sport na wyciągnięcie ręki? Jak się okazuje – w dzisiejszych dynamicznych czasach jest to jak najbardziej możliwe, w dodatku bez konieczności tracenia czasu na kolejki. Organizatorzy również doceniają nowoczesny system sprzedaży biletów Ekobilet – nie tylko ze względu na pełną kontrolę, ale również możliwość użycia smartphone'a jako skanera!

Jak budować strategię sprzedażową- wskazówki dla menedżerów i właścicieli klubów

 Budowa strategii sprzedażowej różni się od konkretnej branży – w przypadku klubów sportowych wymaga odpowiedzenia sobie na pytanie „czym – prócz samymi w sobie wydarzeniami – mogę zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia tego miejsca?”. Dziś same rozgrywki niestety nie wystarczą. Nawet najbardziej atrakcyjne wydarzenie sportowe powinno mocno łączyć się z praktycznością, wygodą i nowoczesnością – czyli wszystkim tym czego oczekują kibice przychodzący chociażby na mecz. Wybierając profesjonalny system sprzedaży biletów online – zarówno uczestnicy wydarzeń jak i ich organizatorzy mogą czerpać realne korzyści, a co za tym idzie – chętniej uczestniczyć w innych proponowanych przez klub sportowych wydarzeniach. To, co skutecznie przyciąga kibiców regularnie korzystających z systemu sprzedażowego to między innymi interesujący program lojalnościowy oraz możliwość skorzystania z kodów rabatowych - z kolei organizatorzy docenią prostotę systemu, a konkretnie zdalne kreowanie, zarządzanie i rozliczanie sprzedaży biletów oraz innych pokrewnych produktów!

Sport był, jest i z całą pewnością będzie ciekawą formą spędzania czasu – samodzielnie, z rodziną czy z przyjaciółmi! Niezależnie od wieku – każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom takim jak system do sprzedaży biletów na mecz – kibice mogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Odwiedzający Twój klub sportowy nie muszą martwić się ryzykiem zgubienia biletu – mając go na telefonie czy tablecie w pełni będą czerpać przyjemność z czasu wolnego z najbliższymi, dzięki czemu z przyjemnością wrócą na kolejne wydarzenie sportowe!

ZOBACZ też: Frekwencja na Śląsku: Znów powyżej dziesięciu tysięcy