Stal Brzeg – Śląsk II Wrocław 1:9. Rezerwy skruszyły Stal (RELACJA)

18.07.2023 (22:10) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/7/361092883_395781102805864_5634453675577421566_n_64b6f0f1a7a5e.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W trzecim sparingu w okresie przygotowawczym rezerwy Śląska rozgromiły w Brzegu tamtejszą  Stal 9:1 (3:1). 

Był to mecz spadkowiczów. WKS w ubiegłym sezonie spadł z II ligi, a dzisiejszy rywal Wojskowych z III ligi. W obu klubach po spadku doszło do wielu zmian kadrowych, a także na ławce trenerskiej. Śląsk prowadzi Michał Hetel, a Stal Paweł Schmidt, który w ubiegłym sezonie prowadził zespół juniorów młodszych AP Śląsk w CLJ U-17.

Śląsk był zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrał. Już w drugiej minucie groźnie z dystansu strzelał Wołczek, jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz Stali. Parę minut później świetną akcją prawym skrzydłem popisał się Igor Maruszak. Po jego dośrodkowaniu Jakub Lutostański z najbliższej odległości dopełnił formalności. Strzelec pierwszej bramki miał okazję, aby wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później kolejną dobrą akcję przeprowadził Maruszak. Minął kilku rywali i oddał celne uderzenie.

Śląsk przeważał i wkrótce strzelił kolejną bramkę. Po faulu na Lutostańskim efektownym strzałem z wolnego popisał się Adrian Bukowski. To nie koniec ładnych goli. Tuż przed przerwą Rakoczy ładnym uderzeniem z rzutu wolnego zmniejszył rozmiary porażki.

Na drugą połowę Śląsk wyszedł nową jedenastką i zaczął od mocnego uderzenia. W pierwszych trzech minutach strzelił dwa gole. Najpierw Wojtczak celnie przymierzył z dystansu, a następnie efektowny rajd Rozuma sfinalizował Hyjek. Stal w drugiej połowie praktycznie nie istniała. Stworzyła tylko jedną okazję, ale zawodnik gospodarzy nie wykorzystał rzutu karnego. Matsenko strzelił szóstego bramkę, wykorzystując zamieszanie podbramkowe. Siódmego gola strzelił Matuszewski po uderzeniu z ostrego kąta. Po przechwycie na połowie rywali i solowej akcji do siatki trafił ponownie Matsenko. Wynik meczu ustalił w końcówce zawodnik Testowany III.

Łatwy mecz, łatwe zwycięstwo. Już w piątek wrocławian czeka trudniejsze wyzwanie. O 15:00 w Opalenicy zmierzą się z zespołem U-23 Nottingham Forest.

Skład Śląska: I połowa: Testowany I – Maruszak, Muszyński, Stawny, K. Kurowski – Wołczek, Jezierski, Bukowski – M. Kurowski, Lutostański, Testowany II

II połowa: Głogowski – Rozum, Pawelec, Szczyrek, Wypart – Matsenko, Hyjek, Wojtczak – Testowany III, Testowany IV, Matuszewski

ZOBACZ też: Kolejne kontrakty młodych graczy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.