Stal zbroi się przed Śląskiem

10.01.2021 (15:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/1/ojrzynski_5ffac91cc277a.png

fot.: Mateusz Kuźniak

W samym środku zimowej przerwy, sprawdzamy co słychać w ekipie najbliższego ligowego rywala wrocławian. Beniaminek nie próżnuje na rynku transferowym. 

Stal Mielec zakończyła 2020 rok niezwykle cennym zwycięstwem 3:2 przy Łazienkowskiej, które pozwala jej zimować z czterema punktami przewagi nad miejscem spadkowym. Trener Leszek Ojrzyński, który rozpoczął pracę na Podkarpaciu w połowie listopada, przygotowuje się do decydującej wiosennej rozgrywki przede wszystkim wzmacniając ofensywę. Tylko w ostatnich dniach do jego zespołu dołączyło trzech nowych zawodników.

Okazję do debiutu w barwach Stali w zaplanowanym na 1 lutego meczu ze Śląskiem mogą dostać między innymi Aleksandyr Kolew i Maciej Jankowski. Dla tego pierwszego to powrót do Mielca po czteroletniej przerwie, a kibice ekstraklasy mogą pamiętać go z niedawnych występów w barwach Sandecji Nowy Sącz, Arki Gdynia i Rakowa Częstochowa.

Jankowski dołącza do Stali po trzech latach spędzonych w ekipie z żółto-niebieskiej części Trójmiasta, do której sprowadził go właśnie trener Leszek Ojrzyński. Jesienią na zapleczu ekstraklasy zdobył trzy bramki, a w Mielcu będzie chciał przypomnieć sobie skuteczność, którą przed transferem do Arki w elicie pokazywał już jako piłkarz Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a także Piasta Gliwice.

Największą niewiadomą jest fiński obrońca Albin Granlund, który w Mielcu będzie dotrzymywał towarzystwa rodakowi Petteriemu Forsellowi. Defensor przenosi się do ekstraklasy po trzech latach spędzonych w szwedzkim Orebro, a o jego jakości póki co świadczyć może doświadczenie w reprezentacji Filandii. Granlund to 18-krotny reprezentant Suomi, jeszcze w październiku przesiedział na ławce cały mecz przeciwko Polsce w Gdańsku (5:1 dla biało-czerwonych).

Drużyna Leszka Ojrzyńskiego wyleciała dziś na dwunastodniowe zgrupowanie do Turcji, a cytowany przez oficjalną stronę beniaminka trener zapowiada, że przed ligową inauguracją chciałby przeprowadzić jeszcze jeden transfer. To może okazać się o tyle potrzebne, że do samolotu lecącego nad Bosfor nie wsiedli niedawno kontuzjowani podstawowi bramkarz Rafał Strączek i obrońca Kamil Kościelny.

Pierwszy mecz Śląska w 2021 roku przeciwko Stali w Mielcu został zaplanowany na poniedziałek 1 lutego o 18:00 i będzie zwieńczeniem inauguracyjnej, 15. kolejki ekstraklasy.

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza