Sutryk: ''Przedłożę uchwałę dotyczącą prywatyzacji Śląska''

15.05.2023 (17:27) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2022/10/sutryk_635825234c58c.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował na Twitterze, że 25 maja miasto ogłosi przetarg na zakup większościowego pakietu akcji Śląska Wrocław! To będzie pierwszy krok do prywatyzacji klubu, którego sytuacja sportowa i organizacyjna - jak uważa prezydent - jest nieakceptowalna. Poniżej pełna treść oświadczenia. 

Jacek Sutryk na Twitterze:

"Drodzy Kibice Śląska Wrocław

zwracam się do Was, będąc dziś w podwójnej roli: w najważniejszej dla mnie od lat - jako kibic naszej drużyny, ale także jako przedstawiciel miasta, które jest właścicielem klubu.

W sobotę wszyscy w szczególny sposób trzymaliśmy kciuki za nasz Śląsk. W tej chwili nie ma ważniejszej rzeczy niż utrzymanie się WKS-u w Ekstraklasie. Wspierajmy proszę nadal naszą drużynę!

Wiemy dobrze, że w przyszłości musi zajść kilka zmian w funkcjonowaniu Wojskowych. Obecna sytuacja sportowa i organizacyjna jest nieakceptowalna - za co przepraszam.

25 maja podczas sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Wrocławia przedłożę uchwałę dotyczącą prywatyzacji spółki Śląsk Wrocław. Pozwoli to na sprzedaż pakietu większościowego prywatnemu podmiotowi, którego poszukamy podczas przetargu publicznego.

Miasto wciąż będzie wspierać Wojskowych. Liczymy jednak na mocnego partnera, który weźmie długofalową odpowiedzialność za przyszłość Śląska.

Tymczasem czekamy na zwycięstwo w meczu z Miedzią Legnica. Wspierajmy wspólnie naszą drużynę. Hej Śląsk!"

ZOBACZ też: Śląsk Wrocław – Miedź Legnica. Jak kupić bilety?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.