Szampon na wypadanie włosów: czego szukać i czego unikać

29.09.2022 (05:27) | Materiał zewnętrzny
uploads/images/2022/10/aac2a8a01347bec743e0706e9c0537d6_6339d93d96dc3.jpg

fot.: unsplash.com

Wypadające włosy to częsta przypadłość, która dotyka ludzi w każdym wieku. Jeśli doświadczasz utraty włosów, ważne jest, abyś poszukała pomocy u wykwalifikowanego specjalisty. W tym artykule omówimy kilka najczęstszych przyczyn wypadania włosów i podpowiemy, jak im zapobiegać i jak je leczyć. 

Jakie są różne rodzaje szamponów?

Istnieje wiele rodzajów szamponów, z których każdy ma swoje zalety i wady. Oto przegląd tych najbardziej popularnych:

  • Szampon bez siarczanów: szampony te są delikatniejsze i idealne dla osób o wrażliwej skórze głowy i włosów. Sprawdzają się również u tych, którzy mają suche włosy. Jednak niektóre z tych produktów mogą być trudniejsze do znalezienia i mogą nie być tak skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń.
  • Szampon bez silikonu: szampony bez silikonu sprawdzają się, ponieważ pomagają utrzymać mieszki włosowe w stanie nawilżenia a nie ich oblepienia. Nie obciążają włosów i nie powodują ich szybkiego przetłuszczania.
  • Szampony oczyszczające: mają za zadanie usunąć z włosów wszelkie ślady brudu, nagromadzone produkty i nadmiar sebum. Mogą być nieco bardziej ścierne niż inne rodzaje szamponów, więc nie są zalecane dla osób o wrażliwej skórze głowy lub delikatnych włosach. 
  • Szampony zwiększające objętość: działają w celu wizualnego zwiększenia ilości włosów co sprawia, że włosy wydają się grubsze i mają większą objętość. 

Jaki szampon na wypadanie włosów?

Jaki szampon na wypadanie włosów? Szukając takiego produktu, należy pamiętać o kilku rzeczach. Zawsze pamiętaj, aby dokładnie przeczytać listę składników. Wiele szamponów zawiera składniki, które mogą być szkodliwe, na przykład siarczany i parabeny. Pomocny może być szampon L'Oreal Elseve Dream Long dla włosów długich i zniszczonych, który jest w stanie zapewnić najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o właściwą gęstość i zdrowie naszych włosów. Bardzo pozytywnie wpływa na rozwój włosa na każdym jego etapie.

Dobry szampon powinien zawierać składniki odżywcze takie jak:

  • pantenol, czyli witamina B5 która jest niezbędna do właściwej gospodarki białek, przyda się także podczas walki o gęste włosy
  • witamina PP, witamina B3, niacyna, to substancja znana pod różnymi nazwami, jednakże największe znaczenia ma to, w jaki sposób powoduje, że włosy są lśniące
  • witamina B6, to kolejna witamina z grupy B, jej obecność wpływa w dużym stopniu za wzrost i rozwój naszego organizmu, w tym również naszych włosów

Jak często należy stosować szampon na wypadanie włosów?

Szampon powinien być stosowany co najmniej dwa razy w tygodniu. Częstotliwość zależy od nasilenia problemu i rodzaju włosów danej osoby. 

Podsumowanie

Jeśli cierpisz z powodu wypadających włosów, ważne jest, aby zdobyć doświadczenie  i znaleźć sposób na walkę z tym problemem. Stosuj się do naszych porad i działaj. Nie zapominaj też o regularnej pielęgnacji odżywkami po umyciu głowy szamponem.

ZOBACZ też: Jak nie poobijać się po kadrze