Transfer gotówkowy obrońcy Śląska. Zagra w Irlandii

04.01.2024 (18:45) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/1/porzuc_6596eb32a7928.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Obrońca Śląska Wrocław, Kacper Radkowski, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Bohemian FC, na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do irlandzkiego klubu Waterford FC.  

Niespełna 23-letni stoper do Śląska trafił latem 2021 roku, lecz w pierwszym zespole nie zagrał ani jednego spotkania (cztery razy w kadrze meczowej), chociaż miał okazję wystąpić w kilku sparingach i uczestniczyć w treningach i obozach przygotowawczych. 

Radkowski przez półtora roku występował w rezerwach WKS-u, dla których rozegrał 28 spotkań. W lutym 2023 roku został wypożyczony do irlandzkiego Bohemians, gdzie wystąpił w 34 meczach i raz wpisał się na listę strzelców. Teraz, obrońca na zasadzie transferu gotówkowego (aktualna wartość rynkowa w okolicach 100 tys. euro) odchodzi ze Śląska do beniaminka irlandzkiej ekstraklasy, dwukrotnego mistrza tego kraju, Waterford FC. Radkowski z nowym pracodawcą podpisał umowę do grudnia 2025 roku z możliwością przedłużenia. 

ZOBACZ też: Wyróżniają się w rezerwach. Kogo z nich Magiera zabierze na obóz?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.