Transfer Hiszpana znów upadł?

12.07.2023 (17:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2021/10/exposito_6176b67cd1ef3.png

fot.: Mateusz Porzucek

W ostatnich dniach dużo mówiło się o odejściu ze Śląska Wrocław Erika Exposito, który po wstępnych konsultacjach miał udać się do drużyny tureckiego drugoligowca. Według informacji Piotra Janasa z Gazety Wrocławskiej, transfer jednak upadł tuż przed testami medycznymi. Chichot losu czy deja vu? 

Erik Exposito w stolicy Dolnego Śląska przebywa od 2019 roku i wraz z drużyną z Oporowskiej przeżywał już wzloty (gra w eliminacjach do europejskich pucharów) oraz upadki (walka o utrzymanie dwa sezony z rzędu). Saga z 27-latkiem nie ma końca, bowiem po tym, jak nie udało mu się przenieść do Chin w zimowym okienku sezonu 2021/22, teraz nastąpiły kolejne perturbacje związane z opuszczeniem Śląska.

Jeszcze na początku tygodnia niemal pewne było, że Exposito zasili szeregi drugoligowego Eyupsporu, gdzie trenerem jest Arda Turan. Wcześniej przewijały się także tematy łotewskie (Ryga FC) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wielu obserwatorów wrocławskiej rzeczywistości futbolowej wspominało nawet o tym, że sobotni sparing ze Slezsky Opawa (0:1) może być ostatnim występem Hiszpana w zielono-biało-czerwonych barwach. 

Jeszcze więcej smaczku dodawały do tej sytuacji pogłoski o sprowadzeniu do Wrocławia potencjalnego następcy Exposito. Plotki te stały się faktem, bo we wtorkowy wieczór został oficjalnie ogłoszony kolejny nabytek Śląska przed sezonem 2023/24 - Kenneth Zohore. Gdy wydawało się, że transfer hiszpańskiego napastnika nad Bosfor jest już niemal przyklepany, po raz kolejny nie dopilnowano szczegółów w kontrakcie. Efekt jest taki, że Exposito nie udał się nawet do Turcji na testy medyczne i zapewne będzie poszukiwał nowego klubu. Czyżby do trzech razy sztuka?

Do Śląska Wrocław dołączyło latem czterech zawodników: Kacper Trelowski, Mateusz Żukowski, Aleks Petkov i Kenneth Zohore. Coraz bliżej podpisania kontraktu jest także lewy obrońca Mikkel Kirkeskov. We Wrocławiu poszukiwane będą jeszcze następujące wzmocnienia: środkowy obrońca, skrzydłowy i "dziesiątka".

ZOBACZ też: O strojach Śląska z historii najnowszej (PORÓWNANIE)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.