TRANSFERY: Bałkański pomocnik już niebawem w Śląsku

08.01.2024 (19:05) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2024/1/mustafic_659c3034d72f8.jpg

fot.: Odsene Boldklub

Jedną z przedświątecznych zapowiedzi Davida Baldy było sprowadzenie do klubu środkowego pomocnika. Transfer jest o krok od finalizacji. Według doniesień Bartosza Wieczorka z TVP Sport, prawdopodobnie na dniach nowym zawodnikiem Śląska zostanie 24-letni Bośniak Alen Mustafić. Udało nam się potwierdzić tę informację. 

Przed Świętami Bożego Narodzenia dyrektor sportowy WKS-u David Balda wystąpił w twitterowym pokoju "Śląskowe Gadanie", w którym opowiedział między innymi o planach klubu na zimowe okienko transferowe (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Jednym z wątków było sprowadzenie środkowego pomocnika, który byłby wsparciem dla Petra Schwarza, Patricka Olsena i Petera Pokornego.

- Dołączy do nas środkowy pomocnik, który wzmocni rotację w środku pola. W grę wchodzą trzy nazwiska. Nie będzie to piłkarz z wielkim CV. (…) Charakterystyka piłkarza to pomocnik box-to-box, "ósemka", która może zagrać na "szóstce" i "dziesiątce". Wzrost od 185 do 188 cm, rocznik 1998-2000, ma wnieść trochę fizyczności do środka pola

- powiedział Balda w "Śląskowym Gadaniu".

Wychodzi na to, że wyłoniono kandydata, z którym zostanie podpisany kontrakt. Potwierdził to dyrektor sportowy, który na platformie X zamieścił wpis informujący o tym, że:

  • klub chce mieć skompletowany zespół już na starcie rozgrywek;
  • blisko zakontraktowania jest przynajmniej jeden środkowy pomocnik.

Tym nowym zawodnikiem ma zostać Alen Mustafić, pomocnik z Bośni i Hercegowiny. 24-latek spełnia wszystkie kryteria wymienione przez dyrektora Baldę: ma 185 centymetrów wzrostu oraz jest z rocznika 1999.

Mustafić od stycznia 2023 roku reprezentuje barwy duńskiego Odesne Boldklub, a wcześniej jego pracodawcami byli Slovan Bratysława, FC Nitra i FK Sarajewo.

W tym sezonie nie pograł za dużo, bowiem wystąpił w ośmiu meczach, z czego ostatni raz 12 listopada, a na boisku spędził 495 minut. W całym ubiegłym roku zagrał 14 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Jak udało nam się dowiedzieć, poczynania zawodnika zostały dogłębnie przeanalizowane przez dział skautingu Śląska, by upewnić się, że bałkański pomocnik będzie wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem kadry.

Trzeba jednak przyznać, że Mustafić zdobył w swojej seniorskiej karierze kilka trofeów.

Alen Mustafić i jego sukcesy:

  • 2x mistrzostwo Bośni i Hercegowiny z FK Sarajewo (2019, 2020)
  • 2x mistrzostwo Słowacji ze Slovanem Bratysława (2020, 2022)
  • Puchar Bośni i Hercegowiny z FK Sarajewo (2019)
  • Puchar Słowacji ze Slovanem Bratysława (2020)

Transfer ponoć jest na ostatniej prostej i prawdopodobne jest, że jego ogłoszenie nastąpi jeszcze w tym tygodniu. 24-latek byłby pierwszym Bośniakiem od czasów Amira Spahicia, który grał w trójkolorowych barwach w latach 2009-2013, rozegrał 77 meczów, strzelił jednego gola oraz zdobył ze Śląskiem mistrzostwo Polski.

Co sądzicie o takim ruchu ze strony Śląska? Czy Mustafić to dobry transfer? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

ZOBACZ też: Ruszyła otwarta sprzedaż karnetów na rundę wiosenną

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.