TRANSFERY: Bejger wybrał Śląsk!

20.01.2021 (21:23) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/1/bejgi_600891525e544.jpg

fot.: Instagram

Jak udało nam się ustalić, Łukasz Bejger w piątek ma przejść testy medyczne i po ich zaliczeniu podpisać kontrakt ze Śląskiem Wrocław, do którego trafi z rezerw Manchesteru United. 

Dla 19-letniego środkowego obrońcy będzie to powrót do Polski po prawie 30 miesiącach. Bejger zresztą już w Polsce jest i czeka na rozpoczęcie testów, co zgodnie z planem nastąpić ma w piątek. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze tego samego dnia parafuje prawdopodobnie 3,5-letnią umowę.

Wychowankiem akademii Lecha Poznań, z której trafił do Anglii w lipcu 2018 roku, interesował się najpierw Raków Częstochowa. Szybko jednak do walki o pozyskanie tego utalentowanego Polaka stanęły inne kluby z ekstraklasy, w tym wrocławianie. Bejger ma dostać duże zaufanie od pionu sportowego WKS-u i będzie mógł liczyć, że, pomimo młodego wieku, dostanie swoje minuty w ekstraklasie. Na jego pozycji nie jest to takie oczywiste. Prawdopodobnie to zapewnienie przekonało go do wybrania Śląska.

Bejger dwa lata temu podpisał profesjonalny kontrakt z Manchesterem United i występuje w drużynie U-23 na boiskach Premier League 2. W trwającym sezonie rozegrał sześć meczów, zaliczył w nich jedną asystę. Czerwone Diabły za jego transfer z Lecha Poznań zapłaciły 450 tysięcy euro. Śląsk, według różnych medialnych doniesień, będzie musiał wyłożyć około 200-300 tysięcy euro oraz zapewnić United zysk z ewentualnego przyszłego transferu.

Co ważne, Bejger może z powodzeniem występować również na prawej obronie, chociaż jego wzrost (190 cm) zdecydowanie predysponuje go do gry w roli stopera.

ZOBACZ też: Akademia na Nowych Żernikach?