TRANSFERY: Borthwick-Jackson zostanie wypożyczony?

11.01.2024 (12:35) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2023/7/cameronborthwickjackson4_1690386970_6970_64c14eb76cd58.jpg

fot.: Adriana Ficek / slaskwroclaw.pl

Nie tak miał wyglądać początek przygody Camerona Bortwicka-Jacksona ze Śląskiem Wrocław. Wychowanek Manchesteru United, który ma za sobą występy w Premier League, w ciągu pół roku nie był w stanie przebić się do pierwszego składu WKS-u. Według naszych informacji - przy Oporowskiej rozważane jest jego wypożyczenie. 

Pozycja lewego obrońcy w Śląsku Wrocław w ostatnim czasie jest już newralgiczna. Na chwilę zadomowił się na niej Victor Garcia, ale Hiszpan miał też wady, które z biegiem czasu uwypuklały się coraz bardziej. W efekcie, WKS bez żalu się z nim rozstał.

W jego miejsce wskoczył Patryk Janasik, nominalny prawy obrońca, prezentujący się po przeciwnej stronie solidnie. Niestety jego liczne urazy powodowały, że sztab ciągle musiał szukać innych rozwiązań. Było nawet spotkanie, kiedy na lewym wahadle wystąpił Łukasz Bejger. Notabene - spisał się wtedy świetnie. W sparingach do defensywy cofnięty był też Dennis Jastrzembski.

Kiedy David Balda sprowadzał do klubu Bortwicka-Jacksona wydawało się, że gracz z takim CV będzie znakomitą odpowiedzią na potrzeby Śląska. Niestety szybko okazało się, że Anglik potrzebuje czasu na odbudowanie swojej formy, by w ogóle podjąć rywalizację. W tym samym czasie objawił się Jehor Macenko – sytuacja Borthwicka-Jacksona skomplikowała się jeszcze bardziej i dzisiaj na koncie ma tylko 24 minuty w Ekstraklasie i 390 minut w III lidze.

Nic więc dziwnego, że Śląsk szuka optymalnego rozwiązania. Jak udało nam się ustalić, przy Oporowskiej bardzo poważnie rozważane jest półroczne wypożyczenie Anglika do zespołu z dolnej części Ekstraklasy lub do jednego z klubów brytyjskich. Dzięki temu Borthwick-Jackson miałby szansę wrócić do formy i latem ponownie miałby możliwość rywalizowania o miejsce w składzie Śląska, w którym ciągle na niego liczą. Jego kontrakt jest ważny do czerwca 2025 roku i ma opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

ZOBACZ też: Magiera o transferach: Przyjdzie jeszcze jeden zawodnik

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.