TRANSFERY: Dwukrotny mistrz Polski dołącza do Śląska Wrocław

14.09.2023 (14:50) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/9/lukasik_65030132062b1.jpg

fot.: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Nowym piłkarzem Śląska Wrocław został 32-letni Daniel Łukasik. Pomocnik trenował z Wojskowymi od lipca, a w czwartek oficjalnie związał się z klubem roczną umową.  

Co prawda letnie okienko transferowe zostało już zamknięte, ale cały czas kluby mają prawo podpisać kontrakt z zawodnikiem, pozostającym bez klubu. Właśnie takim jest Daniel Łukasik, który związał się ze Śląskiem umową do końca sezonu 2023/24. Pomocnik, korzystając z gościny Jacka Magiery, od lipca trenował przy Oporowskiej z piłkarzami WKS-u. 32-latek miał okazję zagrać również w ostatnim sparingu WKS-u z RB Lipsk (2:4), co było jego nieoficjalnym debiutem. O pomocnika, który w przeszłości grał m.in. w Legii, Lechii, a ostatnio Radomiaku, pytany był trener Trójkolorowych na przedmeczowej konferencji prasowej: 

- Na decyzję o zakontraktowaniu Daniela wpłynęła tylko i wyłącznie forma sportowa. Chcemy już teraz zapobiegać przyszłym kontuzjom i innym absencjom. Daniel otrzyma kilkunastomiesięczny kontrakt o bardzo małej pensji, która starczy mu jedynie na życie. Będzie również do dyspozycji drugiego zespołu i wierzymy, że na jego doświadczeniu każdy skorzysta.

fot.: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Daniel Łukasik ma na swoim koncie 186 występów w ekstraklasie, okraszonych dwoma golami i trzynastoma asystami. 32-latek to również pięciokrotny reprezentant Polski, a ostatni raz z orzełkiem na piersi zagrał w czerwcu 2013 roku z Liechtensteinem. Nowy piłkarz Śląska może pochwalić się dwoma mistrzostwami Polski, trzema zdobytymi Pucharami Polski, a także triumfem w meczu o Superpuchar. 

- Daniel Łukasik to doświadczony piłkarz, który może dużo wnieść do naszego zespołu. Ustaliliśmy z trenerem Magierą, że możemy wzmocnić rywalizację w środku pola, a sam zawodnik trenuje z nami od kilku tygodni i nie będzie potrzebował okresu adaptacji. Daniel pokazał, że jest profesjonalistą, a obie strony mogą zyskać na podpisaniu kontraktu

- powiedział dyrektor sportowy, David Balda.  

- Trenowałem z drużyną Śląska przez kilka tygodni, poznałem zespół, sztab. Muszę powiedzieć, że są tu naprawdę warunki do treningu i grania najwyższym poziomie w Polsce. Cieszę się, że będę miał okazję wspomóc Śląsk w tym sezonie. Dziękuję za wspólny czas do tej pory i szansę, którą dostałem. Liczę, że będziemy wygrywać kolejne mecze i utrzymywać się w górnej części tabeli - zaznacza nowy pomocnik WKS-u.

- mówi sam Daniel Łukasik.

Nowy pomocnik będzie występować z numerem 23 na koszulce. 

ZOBACZ też: Magiera: Boisko nas zweryfikuje

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.