TRANSFERY: Nastolatek na testach w rezerwach

20.01.2021 (17:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/11/lawka_5fb563931c6f7.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

Drugoligowa drużyna Piotra Jawnego przygotowuje się do wznowienia rywalizacji po zimowej przerwie. Rezerwy sprawdzają zawodnika, który jesień spędził na czwartym poziomie rozgrywkowym. 

Testy w Śląsku II rozpoczął 19-letni obrońca Kamil Cistowski. Zawodnik od kilku sezonów związany jest z Wisłą Płock. Notował występy w ekipie juniorów oraz drugiej drużynie, a rundę jesienną spędził na wypożyczeniu do GKS Wikielec. W barwach trzecioligowca rozegrał 17 spotkań na trzecioligowych boiskach – pauzował tylko raz z powodu nadmiaru żółtych kartek.

W ubiegłym tygodniu o testowaniu Cistowskiego informował rywal rezerw Śląska z drugoligowych boisk Skra Częstochowa. Wyżej notowana od wrocławian ekipa spod Jasnej Góry nie zdecydowała się na podpisanie kontraktu z 19-latkiem, trener Piotr Jawny postanowił jednak sprawdzić umiejętności piłkarza, który jeszcze pół roku temu znajdował się w szerokiej kadrze drużyny z ekstraklasy.

Rezerwy Śląska rundę wiosenną w 2. lidze rozpoczną w ostatni weekend lutego od wyjazdu na stadion Błękitnych Stargard. Po siedemnastu meczach pierwszej części sezonu wrocławianie zajmują zaskakująco wysoką lokatę tuż za strefą barażową, a w ubiegłym tygodniu rozegrali pierwszy zimowy mecz towarzyski. Śląsk II na Kłokoczycach pokonał 3:2 Stal Brzeg, zaś już w sobotę jego kolejnym sparingpartnerem będzie Ruch Chorzów.

ZOBACZ też: Co słychać u zgód?