TRANSFERY: Nieobecny na obozie, może odejść ze Śląska Wrocław

19.06.2024 (12:00) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/6/buko_6671c834eb3c2.jpg

fot.: Paweł Kot

Adrian Bukowski nie znalazł się wśród graczy powołanych przez Jacka Magierę na obóz przygotowawczy w Karpaczu. Zainteresowanie młodym pomocnikiem Śląska Wrocław wykazuje Stal Mielec - informuje Bartosz Wieczorek. 

Bukowski do struktur Śląska Wrocław dołączył zimą 2021 roku, przenosząc się z rezerw Zagłębia Lubin, którego jest wychowankiem. W pierwszej drużynie WKS-u rozegrał 13 spotkań, debiutując w przegranym meczu z Wartą Poznań (1:2) w sezonie 2021/2022, jednak zdecydowanie częściej oglądać go mogliśmy w drugim zespole, gdzie był autorem czterech trafień i czterech asyst w 59 występach.

21-letni rozgrywający w poszukiwaniu regularnej gry na wyższym poziomie latem ubiegłego roku zdecydował się na wypożyczenie do pierwszoligowej Stali Rzeszów. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, a on sam minioną kampanię zakończył z pięcioma bramkami i asystą w 25 spotkaniach. Dobra dyspozycja gracza sprawiła, że wśród kibiców Wojskowych zaczęły pojawiać się głosy, jakoby mógłby on być solidnym wzmocnieniem wrocławian na nadchodzący sezon.

Inne spojrzenie na przyszłość pomocnika zdaje się mieć jednak David Balda, który w „Śląskowym Gadaniu” nie wykluczył opcji ponownego wypożyczenia Bukowskiego. - Trwają rozmowy odnośnie jego przyszłości - dodał Paweł Kozub, asystent Jacka Magiery, w ostatnim podcaście Śląsknetu.

Dwukrotny reprezentant Polski U-20 finalnie nie znalazł się w 25-osobowej kadrze Jacka Magiery na trwający obóz w Karpaczu. Zamiast tego, cieszyć ma się on zainteresowaniem ze strony innych klubów. Jednym z nich jest ekstraklasowa Stal Mielec, a w grę wchodzić może również wypożyczenie - donosi na swoim profilu Bartosz Wieczorek.

Umowa Adriana Bukowskiego ze Śląskiem Wrocław obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Kadra Śląska na obóz w Karpaczu. Zabrakło kilku ważnych piłkarzy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.