TRANSFERY: Oskar Mielcarz bramkarzem Śląska II

23.02.2021 (10:24) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/2/mielcarz_6034cdf0848b5.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska

Do drugiego zespołu Śląska trafił 16-letni Oskar Mielcarz. Młody zawodnik występował do tej pory w czwartoligowej Warcie Sieradz na pozycji bramkarza, a na Oporowską trafił na zasadzie transferu definitywnego. Z klubem związał się 3,5-letnim kontraktem. 

Swoją przygodę z piłką Oskar zaczynał w w Szkółce Piłkarskiej Sławomira Chałaśkiewicza, z której to trafił do Warty Sieradz. W wieku 15 lat zadebiutował w czwartej lidze. Wartym odnotowania osiągnięciem jest również otrzymanie powołania na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 17.

- Oskar to niewątpliwie duży talent. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale jest też przy tym niezwykle sprawny. Świetnie zaprezentował się na treningach przed rozpoczęciem rundy wiosennej, dlatego też podjęliśmy decyzję o podpisaniu z nim kontraktu. Liczymy, że pracując z naszym sztabem, będzie robił regularne postępy - mówi na łamach oficjalnej strony klubu Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Ojcem Oskara, jest Maciej Mielcarz, znany ze swojej wieloletniej przygody na polskich boiskach. Czterdziestolatek również występował na pozycji bramkarza. W ekstraklasie rozegrał aż 172 spotkania.

ZOBACZ też: Podsumowanie 18. kolejki ekstraklasy