TRANSFERY: Pałaszewski odejdzie do Polkowic

21.07.2021 (11:55) | Jakub Luberda
uploads/images/2020/12/20201205PF_MP029_5fcbc6a50e00d_5fee3631b6582.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Jak udało nam się dowiedzieć, Maciej Pałaszewski opuści w najbliższych dniach Śląsk Wrocław. Pomocnik podpisze kontrakt z Górnikiem Polkowice, który zbroi się po awansie do I ligi.  

Pałaszewski swoje pierwsze lata piłkarskiej kariery spędził w Polarze Wrocław, z którego w sezonie 2012/2013 trafił do Śląska. Sukcesywnie przechodził przez kolejne szczeble drużyn juniorskich i w 2017 roku zadebiutował w ekstraklasie. Jego pierwszy mecz nie był jednak nazbyt udany - przez 14 minut nie mógł wpłynąć na wysoką porażkę 1:4 z Wisłą Płock.

Duże oczekiwania

Z Pałaszewskim wiązano duże nadzieje - był to jeden z niewielu zawodników akademii, którzy zdołali przebić się w tamtych latach do pierwszego zespołu. Niestety, pomocnik nie był w stanie na stałe zadomowić się w pierwszej jedenastce. Po całkiem udanych wypożyczeniach do Stomilu Olsztyn trener Vitezslav Lavicka nie potrafił wkomponować go do swojego zespołu. Od pojawienia się w klubie Jacka Magiery Pałaszewski nie znalazł się ani razu w kadrze na mecz pierwszego zespołu.

Stary znajomy

Jak udało nam się dowiedzieć, transfer Pałaszewskiego do Górnika Polkowice może zostać ogłoszony nawet dzisiaj lub jutro. Żadna ze stron nie spodziewa się problemów z finalizacją transakcji. Na sprowadzenie zawodnika bardzo naciskać miał Paweł Barylski, który do niedawna pełnił funkcję asystenta trenera w Śląsku. 

Pałaszewski ma związać się z Górnikiem kontraktem do 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Polkowiczanie po pewnym awansie do I ligi zbroją się z misją utrzymania drużyny na zapleczu ekstraklasy. Co ciekawe pomocnik miał okazję rozegrać w zeszłym sezonie pełne 90 minut właśnie przeciwko Górnikowi Polkowice. Pałaszewski odchodzi ze Śląska z 39 meczami w pierwszej i 33 w drugiej drużynie. 

O tym, że wychowanek szuka nowego klubu pisaliśmy już 2 miesiące temu. Link do artykułu znajdziecie TUTAJ.


Partnerem redakcji jest firma bukmacherska Superbet - zapoznaj się z najnowszą ofertą

Superbet posiada zezwolenie na zakłady. Hazard wiąże się z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach jest karalny. Dozwolone dla osób powyżej 18 roku życia

ZOBACZ też: Śląsk przed meczem z Araratem (QUIZ)